PZH z nowym logo

Medexpress 2018-10-02 13:20

W rocznicę 100-lecia powstania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny zaprezentowano nowe logo Instytutu. Logotyp ma być symbolem wejścia w nowy etap rozwoju NIZP-PZH, który powstał na gruncie wypracowanych przez lata wartości i dziedzictwa.

- Nowy logotyp nawiązuje do tradycji Państwowego Zakładu Higieny, który w świadomości Polaków kojarzy się ze skrótem „PZH”. Te trzy litery stanowią fundament, z którego wyłonił się Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH.

Główny element graficzny logo nawiązuje do kształtu struktury DNA, ponieważ w badaniach PZH dociera do najważniejszych przyczyn zjawisk, które negatywnie wpływają na zdrowie. Grafika nawiązuje także do klasycznego kształtu węża Eskulapa, który wił się jak helisa DNA. Kod genetyczny Instytutu to wynik ewolucji badań prowadzonych od 1918 roku przez pokolenia wybitnych naukowców i ich uczniów. DNA w każdej komórce ciała podlega szczególnej ochronie, a naszym celem jest bezpieczeństwo zdrowotne obywateli.

Nawiązanie do zapisu czynności elektrycznej serca symbolizuje ciągłość realizacji misji Instytutu. Nasze serce bije już 100 lat i mamy nadzieję, że jeszcze długo ten nieprzerwany rytm będzie zapewniał Polakom bezpieczeństwo i zdrowe życie.

Niebieska paleta kolorystyczna zastosowana w projekcie symbolizuje odpowiedzialność, solidność, zaufanie, kompetencję, profesjonalizm i mądrość. Ma działanie uspokajające i zdolność wywoływania w człowieku poczucia bezpieczeństwa.
Jasne odcienie symbolizują zdrowie, zrozumienie, miękkość, ciemne zaś wiedzę, moc, spójność, stabilizację. Są to cechy, które od 100 lat charakteryzują Narodowy Instytut Zdrowia publicznego – Państwowy Zakład Higieny - wyjaśnia Instytut.

Nie tylko logo PZH zmieniło się. Unowocześniona została także strona internetowa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

- Zmiana ta była podyktowania chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom współpracujących z nami Instytucji i indywidualnych odwiedzających. Nowa strona jest prostsza w obsłudze a także bardziej przejrzysta i intuicyjna. Staraliśmy się, by wszystkie informacje z konkretnych bloków tematycznych były zgrupowane w łatwy do wyszukiwania sposób.
Chcemy by strona oraz informacje w niej zawarte odpowiadały na Państwa potrzeby dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.pzh.gov.pl, a także do śledzenia nas na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Medical---Health/Narodowy-Instytut-Zdrowia-Publicznego-PZH-1475214349434018/), gdzie zamieszczamy wszystkie informacje o aktualnych przedsięwzięciach i projektach Instytutu - czytamy w komunikacie.

Źródło: PZH

PDF

Zobacz także