Rak Piersi u Młodych Kobiet

Wielkopolskie Centrum Onkologii organizuje konferencję onkologiczną, która odbędzie się 17 lutego 2020 roku w Poznaniu.
Medexpress 2020-01-20 12:21

W trakcie konferencji „Rak Piersi u Młodych Kobiet” specjaliści z różnych dziedzin postarają się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące codziennej praktyki klinicznej związanej z rakiem piersi.

Podczas sesji dotyczącej leczenia systemowego poznamy różnice dotyczące terapii raka piersi u pacjentek młodych w porównaniu z kobietami po menopauzie, a także zostaną przedstawione ciekawe informacje dotyczące badań klinicznych oraz, zyskujących na popularności, badań molekularnych. Chirurdzy z Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz z zaprzyjaźnionych ośrodków przedstawią szczegóły dotyczące leczenia operacyjnego i zabiegów onkoplastycznych. Radioterapeuci zaprezentują możliwości napromieniania pacjentek po rekonstrukcji piersi i związane z tym powikłania. Zostanie także poruszony niezwykle ważny problem dotyczący antykoncepcji, ciąży i posiadania dzieci. Fizjoterapeuta przedstawi zalety stosowania aktywności fizycznej w trakcie terapii onkologicznej.

Najważniejszym głosem w terapii młodych chorych jest zawsze głos pacjentki, dlatego do dialogu zaproszono przedstawicielkę Fundacji OmeaLife oraz pozostałe chętne do debaty uczestniczki konferencji.

Udział w Konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Serdecznie zapraszamy do udziału lekarzy, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów oraz pacjentki.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie: www.wco.pl/piers2020.

PDF

Zobacz także