Recepty za seks

Tomasz Kobosz

Opublikowano 06 grudnia 2017, 14:14

Thinkstock/GettyImages
Tomasz Kobosz

Opublikowano 06 grudnia 2017, 14:14

Amerykańskie media opisują w ostatnich dniach przypadek dr. Constantino Peralesa. Początkowo lekarz ten dostarczał dilerom narkotyków tabletki zawierające oksykodon lub benzodiazepiny. Płacono mu za nie po 15-20 dolarów za sztukę.

Później jednak przedsiębiorczy doktor zrezygnował z pośrednictwa i sam zaopatrywał osoby uzależnione w leki lub recepty – w zamian za pieniądze lub za… seks.

Zdaniem policji z miasta Peru w stanie Illinois, gdzie pracował lekarz, za jego sprawą do uzależnionych trafiło nielegalnie kilkaset tabletek zawierających opioidy.

Perales nie odmawiał też „pomocy” osobom, które nie miały pieniędzy i nie stanowiły dla niego obiektu pożądania.

- W takich przypadkach uzależniony otrzymywał receptę i rozliczał się z lekarzem oddając mu połowę opakowania – powiedział wywiadzie dla „The Washington Post” Luke Tomsha, założyciel fundacji Perfectly Flawed Foundation, która zajmuje się pomocą osobom z uzależnieniami.

Tomsha sam zmagał się z uzależnieniem od opioidów i wielokrotnie korzystał z „usług” Peralesa, pomimo że wymagało to trzygodzinnej podróży samochodowej z Chicago.

– Do Peralesa przyjeżdżali „klienci” z połowy Illinois, był dobrze znany w środowisku osób dotkniętych opioidowym problemem. Zapewniał im dostęp do tych środków przez wiele lat – relacjonuje Tomsha.

66-letni Perales przyznał się do gromadzenia leków opioidowych i psychotropowych z zamiarem ich dystrybucji. Grozi mu za to do 20 lat więzienia oraz 1 mln dolarów grzywny. Wyrok ma zapaść w marcu 2018 roku.

Lekarz z Illinois nie był pierwszym, który rozprowadzał silne leki przeciwbólowe w zamian za seks. W marcu br. wyrok dwóch lat pozbawienia wolności usłyszał w sądzie w San Diego dr Naga Thota. Wymieniał on opioidy na „przysługi seksualne”, pieniądze lub wartościowe przedmioty.

Thota działał przebiegle, rozmyślnie przekazując swoim „klientom” leki coraz silniejsze (lub w coraz większych dawkach), aby wzmocnić ich uzależnienie i… zależność od niego samego.

Źródło: The Washington Post

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

seks
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28