Rezydenci: szykujemy się do wspólnej walki

Medexpress

Opublikowano 26 lipca 2016, 08:43

Fot. Katarzyna Bialasiewicz / Thinkstock
Medexpress

Opublikowano 26 lipca 2016, 08:43

Nie tylko lekarze, ale również grupy tworzące „biały personel”: pielęgniarki, ratownicy, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, technicy medycznie, wszyscy, którzy codziennie dbają o zdrowie pacjentów i utrzymują „tonący statek” systemu swoją ciężką pracą w warunkach niedofinansowania, złych płac, braku poszanowania ze strony rządzących i części społeczeństwa - czytamy w liście Porozumienia Rezydentów do lekarzy specjalistów z prośbą o wsparcie i udział we wrześniowej manifestacji.

"Potrzebujemy również was, lekarzy specjalistów, którzy przez lata toczyli tę samą co my teraz wojnę. Potrzebujemy waszego doświadczenia i wsparcia w naszych działaniach. Chcemy byście włączyli się czynnie i pomogli nam osiągnąć wspólny cel. Wiemy, że 10-20-30 lat temu Wam było bardzo ciężko, wiemy, że walczyliście nie tylko o poprawę swojej sytuacji, ale również o naprawę całego systemu opieki zdrowotnej. Doceniamy to i szanujemy. Teraz my chcemy doprowadzić do sytuacji, gdy młody lekarz, pielęgniarka, ratownik, technik medyczny będą mogli powiedzieć: „Tak, chcę pracować w Polsce. Jest mi tu dobrze. Jestem szanowany i godziwie wynagradzany”. Nie chcemy emigrować, choć myśli o tym 50% młodych lekarzy – chcemy zawalczyć o własną przyszłość – i waszą również. W całym kraju, wśród pracowników „białego personelu” następują obecnie silna mobilizacja, szykujemy się razem do wspólnej walki – Manifestacja odbędzie się 24 września 2016 roku w Warszawie – do zobaczenia!

Stańcie więc z nami ramię w ramię i dołączcie do ruchu, który powstał na Waszych oczach i będzie dążył do założonych celów. Razem z Wami możemy nabrać w żagle wiatru tak silnego, że wszelki przeszkody zostaną ominięte, a cele osiągnięte" - apelują rezydenci.

Źródło: OZZL

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

rezydenci / strajk
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28