OZZPiP: Ruszyły przygotowania do sporów zbiorowych w całym kraju

OZZPiP
Medexpress 2020-11-23 13:52

OZZPiP podjął decyzję o przygotowaniach do sporów zbiorowych. Przewodnicząca związku Krystyna Ptok napisała w tej sprawie list do pielęgniarek i położnych.

„Zarząd Krajowy OZZPiP na posiedzeniu w dniu 9.11.2020 r. podjął jednogłośnie uchwałę o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych w skali ogólnopolskiej w celu poprawy warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych a w razie konieczności podjęcia także strajku generalnego.

Wkurzenie naszego środowiska narastało już od jakiegoś czasu. Czara goryczy przelała się, gdy rząd RP i MZ najpierw zdecydował, aby od 01.01. 2021 roku zabrać pielęgniarkom, położnym, ale i lekarzom specjalistom oraz ratownikom medycznym wynegocjowane jeszcze w 2015 i 2018 roku środki przeznaczone na wynagrodzenia - czytamy w piśmie”.

OZZPiP informuje, że jedyną metodą rozwiązania problemów są spory zbiorowe.

„Na pytanie, jak będą przebiegały spory zbiorowe u poszczególnych pracodawców, jakie działania będą podejmowane, jaki będzie harmonogram wystąpień, to tego oczywiście nie ujawniamy - bo to będzie celem wewnętrznej strategii, jaką będzie prowadził OZZPiP - informuje Krystyna Ptok w liście.

Źródło: OZZPiP, Facebook

PDF

Zobacz także