Sanofi Polska wspiera PCK, pomagając najbardziej potrzebującym w trakcie pandemii COVID-19

Medexpress

Opublikowano 08 maja 2020, 12:00

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress

Opublikowano 08 maja 2020, 12:00

Dzięki darowiźnie finansowej przekazanej dla Polskiego Czerwonego Krzyża, 3000 seniorów oraz osób samotnych i w kwarantannie, otrzyma paczki z produktami ochrony osobistej, w tym tak potrzebne maseczki i płyny dezynfekujące oraz z artykułami spożywczymi. To kolejna aktywność Sanofi, tym razem na szczeblu lokalnym, w ramach społecznego zaangażowania firmy w walce z pandemią.

Oprócz bezprecedensowego zaangażowania na poziomie globalnym, Sanofi w Polsce podjęło inicjatywę pomocy osobom najbardziej dotkniętym skutkami epidemii, przekazując darowiznę pieniężną dla Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki temu, 3000 seniorów,
z różnych regionów Polski oraz osób samotnych i w kwarantannie, otrzyma paczki
z artykułami spożywczymi oraz z produktami higienicznymi, w tym maseczki i płyny dezynfekujące.

„Epidemia COVID-19 jeszcze wyraźniej pokazuje kluczową rolę sektora farmaceutycznego w obszarze ochrony zdrowia i życia. Po epidemii wkroczymy w całkiem „nową normalność”
i dlatego ważne jest nasze obecne zaangażowanie na wielu płaszczyznach, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Jedną z grup najbardziej dotkniętych obecną sytuacją w Polsce są osoby starsze, często żyjące samotnie i zdane wyłącznie na gesty dobrych ludzi. Doniesienia o ich trudnej sytuacji, wywołują niepokój i troskę. Dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy
z Polskim Czerwonym Krzyżem, który od lat angażuje się w pomoc polskim seniorom. Mam nadzieję, że realna pomoc, jaką otrzymają dzięki wsparciu ze strony Sanofi, pomoże im poczuć się bezpieczniej i zdecydowanie poprawi warunki życia w tym trudnym czasie” – mówi Magdalena Kruszewska, prezes Zarządu Sanofi w Polsce.

Polski Czerwony Krzyż od początku epidemii wspiera osoby w kwarantannie i dostarcza żywność najbardziej potrzebującym. 5 000 sióstr oraz pracowników PCK nieustannie odwiedza swoich podopiecznych, pomagając im w zakupach i codziennych czynnościach; a 19 Grup Ratownictwa współpracuje z władzami lokalnymi na swoim terenie, wspierając szpitale i przygotowując się do budowy tymczasowych miejsc pobytu dla zakażonych COVID-19.

„Pandemia koronawirusa postawiła przed nami nowe wyzwania i spowodowała izolację wielu osób, które są w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19. Wszyscy skupiamy się na pomocy osobom chorym i starszym, którym koronawirus i niebezpieczna dla płuc choroba zagrażają najbardziej. Dlatego cieszymy się, że Sanofi podjęło decyzję, aby razem z Polskim Czerwonym zaopatrzyć w żywność i najpotrzebniejsze artykuły tych, którzy szczególnie teraz potrzebują naszego wsparcia” – mówi Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji
i Pozyskiwania Dochodów w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Sanofi od początku wybuchu epidemii, angażuje się w działania mające na celu ograniczenie i przeciwdziałanie skutkom światowego kryzysu zdrowotnego. Firma przoduje w inicjatywach, które mogą mieć zarówno bezpośredni, jak i trwały wpływ w walce z koronawirusem. Dlatego w trybie pilnym rozpoczęła prace nad szczepionką przeciwko COVID-19, jak i szuka opcji leczenia dla pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby, bazując na już istniejących, w portfolio firmy, terapiach. Warto również podkreślić, że pracownicy Sanofi nieustannie pracują, aby dostarczać niezbędne dla zdrowia i życia leki dla pacjentów w Polsce i na całym świecie.

Źródło: Sanofi

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Sanofi / koronawirus / COVID-19
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31