Sanofi z nową prezes zarządu w Polsce

Medexpress

Opublikowano 01 grudnia 2021, 10:28

Medexpress

Opublikowano 01 grudnia 2021, 10:28

Prezesem zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o. została Agnieszka Grzybowska-Zalewska, dyrektor generalna Sanofi Genzyme w Polsce. Dotychczasowa prezes Sanofi w Polsce – Magdalena Kruszewska – przechodzi do struktur globalnych.


Agnieszka Grzybowska-Zalewska od ponad 20 lat obecna jest w branży farmaceutycznej w obszarze zarządzania oraz marketingu i sprzedaży. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektor generalnej Sanofi Genzyme w Polsce – jednego z kluczowych business unitów Sanofi, oferującego przełomowe terapie z obszaru chorób rzadkich, onkologii, immunologii, i stwardnienia rozsianego. Wcześniej, z powodzeniem, odpowiadała za fuzję działalności operacyjnej firmy Genzyme z Sanofi w Polsce, jednocześnie pełniąc funkcje menedżerskie w obszarze sprzedaży i marketingu, rozwijając skutecznie portfolio leków chorób rzadkich. Swoją karierę w branży farmaceutycznej rozpoczęła w 1998 roku w firmie Janssen-Cilag. Jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Gdańsku.

- Objęcie funkcji prezes zarządu Sanofi w Polsce to dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromne wyzwanie. Cieszę się, że moja wiedza oraz doświadczenie zostały docenione i że będę jeszcze skuteczniej i w szerszym zakresie pracować na rzecz polskich pacjentów. Sanofi będąc solidnym partnerem dla władz zdrowotnych, umożliwia dostęp do portfolio innowacyjnych produktów w obszarze między innymi immunologii, kardiologii, onkologii, diabetologii, chorób rzadkich czy szczepionek. Od dwóch lat, w ramach strategii Play to Win, Sanofi przechodzi transformację w kierunku firmy biofarmaceutycznej, tworzącej przełomowe terapie, często w obszarach, w których, do tej pory, chorzy nie mieli żadnej opcji terapeutycznej. W Polsce, we współpracy z silnym zespołem lokalnym, będziemy kontynuować tę strategię. – powiedziała Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce.


Agnieszka Grzybowska-Zalewska obejmie stanowisko po dotychczasowej prezes Sanofi w Polsce - Magdalenie Kruszewskiej, która awansowała w ramach struktur globalnych Sanofi, obejmując od 1 listopada br. zarządzanie nowopowstałym regionem Europy Środkowej i Południowej Sanofi, jednocześnie nadal odpowiadając za region Europy Środkowej dla portfolio leków dojrzałych General Medicines. W skład nowego regionu Europy Środkowej i Południowej Sanofi wchodzi 7 krajów takich jak: Polska, Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Grecja oraz Izrael.

Źródło: Mat. prasowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Sanofi / branża farmceutyczna / Agnieszka Grzybowska-Zalewska
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31