W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 15.11.2022 r.

Piotr Wójcik

Opublikowano 15 listopada 2022, 11:27

Piotr Wójcik

Opublikowano 15 listopada 2022, 11:27

– Jesteśmy teraz na takim etapie pandemii, ze liczba zachorowań jest bardzo mała. Ostatnią falę mamy już za sobą – powiedział w wywiadzie dla radia RMF minister zdrowia Adam Niedzielski. – W tej chwili poziom zakażeń to średnio mniej więcej trzysta. Porównując to z naszymi wcześniejszymi przeżyciami, mamy chyba poczucie, że sytuacja jest komfortowa – dodał minister zdrowia, który był gościem audycji Poranna Rozmowa. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu szef resortu zdrowia przewidywał, że kolejny szczyt zachorowań może przypaść na przełom roku. Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce ma obowiązywać co najmniej do końca grudnia. Utrzymany został też obowiązek noszenia maseczek w placówkach ochrony zdrowia.

Tymczasem zainteresowanie szczepieniami nieznacznie wzrosło w ubiegłym tygodniu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wzrost liczby szczepień wyniósł 13 proc. w porównaniu do tygodnia poprzedniego. Drugą dawką szczepionki przeciwko wirusowi w wariancie Omikron BA zaszczepiło się 793 tys. osób w wieku powyżej 12 lat. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 utrzymuje się w kraju na poziomie poniżej tysiąca.

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie odbyło się przeszczepienie płuc u 64- letniej pacjentki z Żor. Jest to pierwsze przeszczepienie płuc w Warszawie i na Mazowszu - rozwój nowego ośrodka transplantacyjnego na terenie Polski to nowa szansa dla setek chorych wymagających pilnej transplantacji oraz opieki pooperacyjnej. Więcej o zabiegu piszemy na Medexpress.pl

W Dzienniku Ustaw Ministerstwa Zdrowia opublikowano Zarządzenie Ministra Zdrowia w sprawie powołania Zespołu do spraw oceny wniosków o stypendia ministra właściwego do spraw zdrowia dla studentów. Do zadań Zespołu należy m.in. opracowanie w danym roku akademickim kryteriów oceny wniosków metodą punktową o przyznanie stypendium dla studentów za osiągnięcia, a także przedstawienie ministrowi rankingu wniosków, uszeregowanego według największej liczby punktów wraz z uzasadnieniem.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

w pigułce / skrót wiadomości Medexpressu / przegląd wiadomości
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31