PPOZ:

Sprawmy, żeby w święta ktoś smutny i samotny poczuł się ważny

Medexpress

Opublikowano 21 grudnia 2020, 15:51

logotyp_PPOZ
Medexpress

Opublikowano 21 grudnia 2020, 15:51

Narodowa kwarantanna to jedyna szansa na bezpieczne rozpoczęcie Narodowego Programu Szczepień. Od miesięcy z nadzieją czekają na to miliony umęczonych wirusem Polaków. - Zbliżające się święta są kolejnym sprawdzianem odpowiedzialności! Nie gromadzimy się przy stołach, nie zapraszamy rodzin z odległych stron, nie „chodzimy w gości”. Ale nie oznacza to, że pozostajemy obojętni wobec osób, które nie z własnego wyboru zostały wykluczone z życia (kwarantanna, izolacja). Wykręćmy numer, zadeklarujmy pomoc w zakupach, złóżmy życzenia, porozmawiajmy. Pamięć o innych to najlepszy prezent w te święta - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

…- Staliśmy się świadkami czegoś, czego nigdy nie chcieliśmy. Czegoś, czego uczyliśmy się tylko z medycznych podręczników. Ale stało się. Dziś nie ma większej wartości niż odpowiedzialność za ludzkie życie. Własne i innych - podkreślają lekarze PPOZ.

Liczby podawane codziennie przez resort zdrowia nie napawają optymizmem. Tysiące nowych zachorowań, setki zgonów…

…- Do tego dochodzą kolejne mroczne liczby, o których nikt nie mówi. To depresje i samobójstwa! Izolacja, strach, utrata pracy, niepewność jutra, osamotnienie. Brak możliwości spotkania z najbliższymi! Apelujemy do wszystkich, aby przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia rozejrzeli się wokół siebie. Może w okolicy jest ktoś, kto potrzebuje wsparcia i pomocy. I nie tylko takiej, żeby dostarczyć zakupy na wycieraczkę, ale przede wszystkim porozmawiać. Zadzwońmy, zapytajmy, pocieszmy, sprawmy, żeby ktoś smutny i samotny poczuł się ważny. Zróbmy dla niego symboliczne miejsce przy naszym stole! - apelują lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Źródło: PPOZ

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

ppoz
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31