Sprzęt, który kreuje medyczne trendy

Medexpress

Opublikowano 29 stycznia 2020, 12:49

Medexpress

Opublikowano 29 stycznia 2020, 12:49

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2020, poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu MTP. Wyróżnienie przyznawane jest produktom, usługom i rozwiązaniom, które charakteryzują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań czy też są wytworzone w oparciu o najnowszej klasy technologie dostępne na rynku.

- W tym roku jury miało postawione przed sobą niezwykle ciężkie zadanie. Dyskusje były burzliwe, ponieważ wszystkie zgłoszone do konkursu produkty reprezentowały bardzo ciekawe, nowoczesne rozwiązania - mówi dyrektor targów SALMED, Paulina Pietrzak.

Po posiedzeniu Sądu Konkursowego pod przewodnictwem prof. dr hab. Stefana Sajdaka, kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej, Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, Złoty Medal MTP targów SALMED 2020 przyznano aż ośmiu produktom z branży medycznej.

Od nowości w kardiologii do opieki nad noworodkiem

Wśród tegorocznych nagrodzonych jest m.in. najmniejszy z dostępnych na rynku aparat EKG, który bez trudu mieści się w dłoni czy też jedyne urządzenie oferujące terapię laserem wysokoenergetycznym za pomocą sondy laserowej oraz systemu skanującego z termokamerą, umożliwiającą ocenę ocieplenia tkanki przed i w trakcie terapii, czujnikiem temperatury oraz personalizowanymi gotowymi protokołami. Dzięki temu zapewnione jest maksymalne bezpieczeństwo oraz skuteczność terapii ostrych i przewlekłych schorzeń narządu ruchu.

Na medalowym podium MTP nie brakuje także nowatorskiego sprzętu elektrokardiograficznego, który w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem pozwala, na komunikowanie się ze szpitalnymi systemami Informatycznymi. Podczas SALMED 2020 złotem pochwali się innowacyjny system diagnostyczny do wykonywania standardowych elektrokardiograficznych testów wysiłkowych wraz z bezpośrednią oceną wydolności (VO2) oraz oceną układu oddechowego i metabolizmu mięśniowego. Rozwój technologii widać również w RTG. Złotym Medalem MTP wyróżniono cyfrowy mobilny aparat rentgenowski. Nagrodzonym hitem diagnostycznym jest pierwszy na świecie jednorazowy zestaw testowy, służący do szybkiego wykrywania mioglobiny w moczu metodą bezaparaturową. Złotem pokrył się w tym roku także system do opieki i pielęgnacji noworodka, który charakteryzuje się nowatorskim podejściem do opieki nad noworodkiem. Rozwiązanie to wpływa bezpośrednio na jakość opieki medycznej i przyczynia się do poprawy standardów w szpitalach. Nowe trendy w położnictwie i ginekologii w 2020 wyznaczy również innowacyjny ultrasonograf dedykowany położnictwu i ginekologii. Jako jedyny na rynku może być wyposażony w całkowicie elektroniczną sondę kompleksową eM6C z aktywnym chłodzeniem, zapewniającą wielokrotnie szybsze przetwarzanie obrazów 3D/4D.

Złote medale dowodem technologicznego rozwoju branży

- Nowatorskie rozwiązania zastosowane w produkcji nagrodzonych urządzeń są dowodem na niebywały technologiczny rozwój tej branży. Zobaczyć je oraz zapytać o szczegóły będzie można już w marcu na targach SALMED. Oferta powinna zainteresować przede wszystkich zarządzających w ochronie zdrowia, którzy dbają o jakość i innowacyjność stosowanego sprzętu – dodaje Paulina Pietrzak.

Targi SALMED umożliwią nie tylko poznanie złotych medalistów, ale także nowych, premierowych produktów prezentowanych przez wystawców na poszczególnych stoiskach. Ponadto w trakcie SALMED powstaje po raz pierwszy strefa start-upów, które zrewolucjonizują rynek medyczny. To produkty, które znalazły się w pierwszej edycji raportu systematyzującego wiedzę na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce. Dokument pt.: TOP DISRUPTORS IN HEALTHCARE przygotowała we współpracy z ekspertami Polska Federacja Szpitali- partner branżowy SALMED 2020. Raport stanowi wynik ponadpółrocznych prac zespołu ekspertów, którzy podjęli się trudnego zadania – próby zebrania i ustrukturyzowania wiedzy na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce.

Wśród nich znajdą się m.in. aplikacje mobilne dla lekarzy wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny, platformy telemedyczne oraz digitalizacji danych czy innowacyjne rozwiązania z dziedziny genetyki.

Podczas targów w specjalnie wydzielonej strefie część z prezentowanych w raporcie rozwiązań będzie można obejrzeć. Zaplanowano także panel dyskusyjny na ten temat.

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2020 odbędą się 18-20 marca 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim.

Więcej na: www.salmed.pl

ZŁOTE MEDALE SALMED 2020 – LISTA NAGRODZONYCH:

  1. BTL FLEXI
  2. BTL-6000 HIL POWER
  3. Cyfrowy mobilny aparat rentgenowski GM85 z detektorem iQuia ™
  4. Elektrokardiograf AsCard Green z funkcją komunikacji z HIS w standardzie HL7
  5. Ergospirometr CardioTEST CPET - system standardowych badań wysiłkowych rozszerzonych o ocenę pulmonologiczną
  6. Rabdotest-Lab
  7. System do pielęgnacji i opieki noworodka w warunkach szpitalnych
  8. Ultrasonograf Voluson E1
Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

przetargi / sprzęt medyczny / technologie medyczne / Salmed
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31