Beata Szydło: Bezpłatne leki dla seniorów

Konwecja PIS
- Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki - zapowiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.
Katarzyna Wróblewska 2015-09-12 19:26

- Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki - zapowiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Podczas trzydniowej Konwencji Programowej PiS odbyło się 13 paneli, obejmujących tematykę m.in. gospodarki, rolnictwa, systemu zdrowia, polityki energetycznej oraz podatkowej, kultury i mediów, sportu oraz edukacji.

Beata Szydło zapewniła, że celem partii jest dobre życie Polaków: praca, rodzina, zdrowie.
- Każde nowoczesne państwo dba o zrównoważony rozwój całego kraju, dba o rozwój rodzimych firm. Trzeba to też robić w Polsce. Polskie firmy muszą dostać od nas ogromne wsparcie. 

- Starsze osoby chcą godnie żyć, nie musieć wybierać, czy zapłacą rachunki, czy wykupią recepty. Wielu seniorów musi takich wyborów dokonywać. (...)  Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki - mówiła podczas wystąpienia Beata Szydło.

Koszt propozycji PiS to łącznie 39 mld zł. 

Przypomnijmy co wcześniej o ochronie zdrowia mówiła Beata Szydło:

- Jednym z problemów jest opieka zdrowotna. Ludzie martwią się o to, że nie stać ich na wykup leków, że nie będzie szansy na dostanie się do lekarza specjalisty, że nie stać ich na wizytę w prywatnym gabinecie lekarskim – mówiła Beata Szydło. – Na pewno trzeba zlikwidować NFZ, na pewno służba zdrowia, musi być dostępna dla każdego. Mówimy o tym, że muszą być tanie leki, musi być dostępność do lekarza. Przede wszystkim trzeba zrobić coś co postulujemy już od dłuższego czasu, czyli przywrócenie medycyny szkolnej. W Polsce dzieci muszą mieć naprawdę dobrą opiekę medyczną – wyliczała kandydatka na premiera.

źródło: wybierzpis.org.pl/pis.org.pl

PDF

Zobacz także