Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Dialog

MedExpress Team

Dr n. med. Mariusz Gujski

Opublikowano 9 czerwca 2015 08:00

W czerwcu, jak co roku, odbywa się Szczyt Zdrowie. Kongres, który ma już ugruntowaną pozycję i jest postrzegany jako ważne wydarzenie, podczas którego udaje się dyskutować o sprawach trudnych dla obszaru ochrony zdrowia i poruszać tematy, o których decydenci zdrowotni nie zawsze chcą rozmawiać.

W czerwcu, jak co roku, odbywa się Szczyt Zdrowie. Kongres, który ma już ugruntowaną pozycję i jest uznaną płaszczyzną dialogu i komunikacji pomiędzy uczestnikami systemu ochrony zdrowia: władzą ustawodawczą i wykonawczą, płatnikiem, praco-dawcami, świadczeniodawcami, samorządami i związkami zawodowymi środowisk ochrony zdrowia, pielęgniarkami, lekarzami, aptekarzami, przemysłem farmaceutycznym, dostawcami technologii medycznych.

Uczestnicy poprzednich edycji, w wielu swoich wypowiedziach oceniali Szczyt jako ważne wydarzenie, podczas którego udaje się dyskutować o sprawach trudnych dla obszaru ochrony zdrowia i poruszać tematy, o których decydenci zdrowotni nie zawsze chcą rozmawiać. A przecież rozmawiać trzeba. Wartością rozmowy jest już samo poznanie innego stanowiska. W jej wyniku poglądy rozmówców na daną sprawę mogą się do siebie zbliżyć. Choć nie muszą. Prowadzenie mądrego dialogu powoduje jednak, że rozmówcy czują do siebie wzajemny szacunek. Rodzi się więc wartość, która daje szansę na prowadzenie wspólnych, społecznych spraw w oparciu o szerokie spectrum poglądów, postaw i analiz.

Deficyt dialogu w życiu publicznym, uświadomiony przez społeczeństwo i niezaspokojona potrzeba jego obecności – to jedna z przyczyn porażki kampanii wyborczej prezydenta Bronisława Komorowskiego. Cieszy, że Andrzej Duda, prezydent elekt, widzi się w roli kreatora i patrona dialogu. Budzi to nadzieje na powrót dialogu o problemach ochrony zdrowia w mury pałacu Paca przy ul. Miodowej w Warszawie, gdzie minister Bartosz Arłukowicz, najgorzej oceniany ze wszystkich ministrów zdrowia minionego 25-lecia, pozostaje głuchy na wszelkie prośby i propozycje środowisk medycznych i gdzie odgrodzony od reszty świata, arbitralnie prowadzi swoją nieudaną politykę.

Podobne artykuły

Monosnap Book kw1.pdf - Adobe Acrobat Reader (64-b
„Służba Zdrowia”

Urodzone za wcześnie

19 kwietnia 2024
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823
19 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Nie o rekord tu chodzi

29 stycznia 2024
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Pozostaje niesmak

17 stycznia 2024
Leszek Borkowski
Leszek Borkowski

Jak pomóc demografii w Polsce

7 września 2023
Katarzyna-Czyzewska-nowe2
4 kwietnia 2023
Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

LDN therapy seems to be a promising treatment for infertility

7 lutego 2023
27.11.2012 WARSZAWA , PROFESOR WIESLAW JEDRZEJCZAK W NOWYM ODDZIALE TRANSPLANTACJI SZPIKU W SZPITALU PRZY BANACHA .FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Kobieta z dzieckiem

24 lutego 2023