Kłopoty z e-WUŚ

doctor
W Ministerstwie Zdrowia odbyło się kolejne spotkanie z lekarzami rodzinnymi. Jednym z głównych tematów były problemy z weryfikacją ubezpieczenia.
Łukasz Tokarski 2015-06-08 09:20

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się kolejne spotkanie z lekarzami rodzinnymi. Jednym z głównych tematów były problemy z weryfikacją ubezpieczenia.

Problem dotyczy m.in. ubezpieczenia studentów, którzy podjęli legalną pracę, a po jej zakończeniu „zniknęli” z elektronicznego systemu weryfikacji ubezpieczonych.

- Wbrew zapowiedziom resortu, że studentów do ubezpieczenia będą zgłaszać uczelnie, wciąż są z tym problemy. Podejmując legalną pracę, studenci są zgłoszeni do ubezpieczenia przez pracodawcę. Z chwilą, gdy skończy im się umowa, automatycznie są usuwani z e-WUŚ. Muszą być ponownie zgłoszeni przez rodziców, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego obowiązku. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że sprawa zgłoszeń studentów przez uczelnie wymaga zmiany przepisów, które nie leżą w gestii Ministerstwa Zdrowia. Członkowie zespołu roboczego otrzymali informację, że liczba „czerwonych świateł” w e-WUŚ sukcesywnie się zmniejsza - powiedział po spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia Wojciech Pacholicki z Porozumienia Zielonogórskiego. 

Od 1 lipca zmieni się sprawozdawczość w POZ. Chodzi m.in. o wskaźniki wykonania badań diagnostycznych. Ma je przygotować NFZ, dlatego jeszcze w tym miesiącu dojdzie do spotkania reprezentantów lekarzy rodzinnych z przedstawicielami funduszu.Kolejne posiedzenie zespołu ds. POZ w Ministerstwie Zdrowia zaplanowano na 22 lipca b.r. Jednym z warunków porozumienia podpisanego 7 stycznia między lekarzami, a Ministerstwem Zdrowia były dalsze prace na poprawianiem pakietów: onkologicznego i kolejkowego. Dlatego takie spotkania odbywają się cyklicznie w resorcie zdrowia.

Źródło: Porozumienie Zielonogórskie

PDF

Zobacz także