Nadzieja dla chorych na SM

Łukasz Tokarski

Opublikowano 30 kwietnia 2015, 12:52

wozek-inwalidzki2 Fot. Thinkstock/Getty Images
Łukasz Tokarski

Opublikowano 30 kwietnia 2015, 12:52

Firma Biogen przedstawiła nowe dane z badania ATTAIN, które wskazują na długotrwałe bezpieczeństwo i skuteczność leku PLEGRIDY w 3-letnim okresie obserwacji u osób z rzutowo–remisyjną postacią stwardnienia rozsianego.

Analiza okresowa wyników z pierwszego roku dwuletniego badania ATTAIN, stanowiącego przedłużenie III fazy badania ADVANCE, wykazała korzystny wpływ nieprzerywanej terapii lekiem PLEGRIDY na rezultaty kliniczne i potwierdza jego profil bezpieczeństwa. Dane te przedstawiono podczas 67 corocznego spotkania Amerykańskiej Akademii Neurologii w Waszyngtonie, DC.

- Uzyskane dane dostarczają dodatkowych informacji o stosunku korzyści do ryzyka w przypadku leku PLEGRIDY i potwierdzają wysoki profil bezpieczeństwa oraz wysoką skuteczność przez okres trzech lat. Długotrwałe bezpieczeństwo i wysoka skuteczność stanowią ważne aspekty, które należy uwzględnić podczas wyboru opcji leczenia tej przewlekłej choroby - powiedział Bruce Hughes, M.D., dyrektor Ruan Multiples Sclerosis Center przy Mercy Ruan Neurology Clinic and Research Center w Des Moines, Iowa.
Do najczęściej opisywanych działań niepożądanych po stosowaniu leku  PLEGRIDY należały reakcje w miejscu iniekcji oraz objawy grypopodobne, z czego większość miała charakter łagodny lub umiarkowany.

Lek PLEGRIDY jest dopuszczony w USA i w Australii, stosowany jest podczas leczenia nawracającej postaci SM i jest zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej do stosowania w rzutowo-remisyjnej postaci SM. Biogen kontynuuje działania zmierzające do zapewnienia dostępu do leku PLEGRIDY  również w innych krajach.

Źródło: materiały prasowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

podobne

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31