Zmiany w grupie Sanofi. Jest nowa prezes

Zdjęcie_Magdalena Kruszewska
Kto został nowym prezesem zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o.?
Alicja Dusza 2016-01-07 10:53
Zdj. materiały prasowe Zdj. materiały prasowe

Kto został nowym prezesem zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o.?

Prezesem zarządu została Magdalena Kruszewska, która objęła również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare w Grupie Sanofi w Polsce. Zmiana we władzach spółki związana jest z wprowadzeniem nowej, globalnej struktury w Grupie Sanofi. Aktualny skład zarządu polskiej filii jednego ze światowych liderów sektora farmaceutycznego, został powołany pod koniec grudnia 2015 roku. Magdalena Kruszewska posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołami w branży farmaceutycznej, z którą związana jest od 2002 r. Do Grupy Sanofi w Polsce dołączyła w 2014 r., obejmując funkcję Dyrektora Dywizji Consumer Healthcare. Wcześniej pracowała w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, początkowo jako Business Unit Director Poland i Country Manager Baltics, a następnie jako General Manager odpowiadała za biznes Consumer Healthcare w Czechach i na Słowacji. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w działach marketingu i sprzedaży firmy Unilever. Pełniła również funkcję Dyrektora Marketingu w firmie Diageo Pillsbury. Magdalena Kruszewska jest absolwentką Wydziału Psychologii oraz Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała również  na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, od 1 stycznia br. Magdalena Krszewska pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare oraz stanęła na czele Nepentes Pharma Sp. z o.o., firmy działającej na rynku dermokosmetyków, wchodzącej w skład Grupy Sanofi w Polsce.

- Objęcie stanowiska prezesa zarządu polskiej filii Sanofi to w tej samej mierze ogromny zaszczyt, co wielkie wyzwanie. Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, dołożę wszelkich starań, aby wzmocnić pozycję Sanofi na polskim rynku oraz realizować naszą misję, jaką jest troska o pacjenta. Jestem przekonana, że w nowej strukturze i we współpracy z silnym zespołem, wspólnie będziemy rozwijać działalność Grupy Sanofi w Polsce, dobrze zaspokajając potrzeby lokalnego rynku, a przede wszystkim służąc naszym pacjentom – powiedziała Magdalena Kruszewska, prezes zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o.

Do  nowego zarządu dołączył także Robert Łukawski, który objął funkcję członka zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o. oraz wiceprezesa Nepentes Pharma sp. z o.o . Robert Łukawski jest związany z Sanofi od  2011 r., początkowo pełnił funkcję Head of Finance Operations, a od 2014 roku Commercial Director Grupy w Polsce. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, Robert Łukawski od 1 stycznia br. pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u General Medicines.
W składzie zarządu jest także Jerome Geoffroy, który dołączył do Grupy w Polsce we wrześniu 2015 roku, obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Jerome Geoffroy związany jest z Sanofi od 2002 r., pracował zarówno w centrali w Paryżu jak i w filiach firmy w różnych częściach świata.
Aktualny skład zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o.:
•    Magdalena Kruszewska – prezes zarządu, dyrektor generalny BU Consumer Healthcare
•    Jerome Geoffroy – członek zarządu, dyrektor finansowy
•    Robert Łukawski - członek zarządu, dyrektor generalny BU General Medicines
Zmiany w Polsce wiążą się z wdrożeniem nowej struktury Sanofi, zarówno na poziomie globalnym firmy, jaki na poszczególnych rynkach lokalnych, która została ogłoszona w połowie lipca 2015 r. W grudniu dotychczasowa prezes Marynika Woroszylska-Sapieha po 10 latach kierowania grupą w Polsce rozstała się z firmą.

Źródło: materiały prasowe

PDF

Zobacz także