#stopmobbingowi #wochroniezdrowia

Stop mobbingowi w ochronie zdrowia!

Katarzyna Kowalska

Opublikowano 30 stycznia 2018, 11:36

Fot. MedExpress TV, Katarzyna Kowalska SPC
Katarzyna Kowalska

Opublikowano 30 stycznia 2018, 11:36

29 stycznia Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe ogłosiło "Dniem walki z mobbingiem w ochronie zdrowia". Jednym z elementów tej akcji były ankiety, które można było wypełnić na stronie stowarzyszenia. Badania trwały tydzień. Wypełnienie ankiety mogło nastąpić wyłącznie z jednego komputera. Do dziś ankiety wypełniło 460 osób. Fakty są zatrważające. Mobbing w ochronie zdrowia, to zjawisko WSZECHOBECNE.

Większość respondentów, to osoby pracujące w szpitalach jako szeregowi pracownicy o różnym wykształceniu. Przedział wiekowy ankietowanych to osoby w wieku 25 do 55 lat.

Choć równouprawnienie i wolność jednostki w naszym kraju traktuje się jako priorytety, to niestety jakby te dobra nie dotyczą pracowników ochrony zdrowia. Wkrótce opublikujemy szczegółowe wyniki naszych badań, ale już same próby PACYFIKACJI projektu #stopmobbingowi #wochroniezdrowia potwierdzają, iż temat jest co najmniej drażliwy. Drażliwy dla wszystkich, gdyż jak wiadomo, „jaki pan taki kram”, a i „ryba psuje się od głowy”.

Podstawowym celem naszej akcji była i jest szeroko pojęta EDUKACJA. I, wbrew pozorom, chodziło nam nie tylko o osoby, które nie mają świadomości czym jest mobbing, ale również o wszystkich MOBBERÓW! Niech nie czują się bezkarni, niech wiedzą, iż mogą być obserwowani i że podwładni czy współpracownicy nie są bezsilni.

Pielęgniarki i położne zasługują na szacunek i prawidłowe relacje w zespołach. Czyż nie jesteśmy zespołem terapeutycznym, który ma pracować dla dobra pacjenta??? Pamiętajmy, SZACUNEK to słowo klucz."

Poniżej mapa mobbigu w polskiej ochronie zdrowia, którą będziemy systematycznie uaktualniać zgłoszeniami.

Kowalska Katarzyna
Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe / Katarzyna Kowalska / mobbing
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31