Sukces ratowników z Małopolski

Fot. Jacek Sopotnicki / Thinkstock
Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowej na III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy, które odbywały się od 22 do 24 lutego w Krzemieńcu.
Paweł Grzybowski 2018-02-27 16:00

W zawodach udział wzięły 32 zespoły z Ukrainy oraz z zagranicy, w tym z Polski, Litwy, a nawet drużyna z Izraela. Zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę w aż dwóch testach teoretycznych oraz w wielu zadaniach praktycznych. Musieli wykazać się umiejętnościami m.in. podczas ratowania pacjenta z udarem mózgu, z urazem zmiażdżeniowym, a także wzięli udział w symulacji zdarzenia masowego.

- Ratownicy z naszego pogotowia po raz kolejny stanęli na podium. To dla nas nie tylko powód do dumy i zadowolenia, ale przede wszystkim satysfakcja, że zespół, który każdego dnia służy Małopolanom tworzą prawdziwi zawodowcy. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów – mówił po zwycięstwie wicemarszałek Wojciech Kozak.

Załoga w składzie: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Tomasz Turcza już po raz drugi stanęła na podium podczas ukraińskich zimowych mistrzostw w Krzemieńcu. W ubiegłym roku krakowscy ratownicy zajęli trzecie miejsce.

Warto dodać, że to drugi sukces Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w tym roku. W styczniu podczas XIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej trzyosobowy zespół ratowników również odniósł znaczący sukces, zajmując pierwsze miejsce.

Źródło: UMWM

PDF

Zobacz także