Przegląd prasy: Sutkowski: Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-02-22 07:00

Sutkowski: Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19

Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19 - powiedział w niedzielę PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski. Dodał, że ma nadzieję, że trzecia fala będzie niższa niż jesienią - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Ekspert: w Polsce jest powszechna zgoda na to, że ludzie udają - noszą maseczki na brodzie

W Polsce jest powszechna zgoda na to, że ludzie udają - noszą maseczki na brodzie lub przyłbice i półprzyłbice, które kompletnie nic nie dają - tak specjalista chorób zakaźnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. n. med. Ernest Kuchar skomentował nowe zakażenia koronawirusem - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Niedzielski: W przyszłym tygodniu podamy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic

W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu - przekazał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że szczyt pandemii zapewne przypadnie na marzec - kwiecień - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Pacjenci z chorymi zatokami są wyraźnie bardziej podatni na zachorowanie na COVID-19

Osoby ze skrzywioną przegrodę nosową, czyli blokadą naturalnego ujścia zatok, mają większą skłonność do infekcji wirusowych i bakteryjnych. To dotyczy także COVID-19. A zima sprzyja chorobom górnych dróg oddechowych - informuje Gazeta Wyborcza.

Koronawirus zamyka szkoły

W Nidzicy na zdalną edukację przeszły wszystkie przedszkola i podstawówki - informuje Rzeczpospolita.

PDF

Zobacz także