Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych składa życzenia

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2020-05-19 14:06

19 maja obchodzimy Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego. Tegoroczne hasło tego święta brzmi: „Lekarze rodzinni na pierwszej linii”. Nawiązuje ono do pandemii koronawirusa, z którą walczy prawie cały świat.

Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce złożył życzenia wszystkim lekarzom rodzinnym.

- Wszystkim lekarzom rodzinnym życzę zdrowia, zadowolenia z pracy, sukcesów. Chciałbym zwrócić w tym dniu szczególną uwagę na włoskich lekarzy, którzy stracili życie podczas walki z epidemią koronawirusa. Oni nie odeszli od pacjentów - wręcz przeciwnie poświęcili zdrowie i życie w walce o ich zdrowie - powiedział Michał Sutkowski.

Na całym świecie jest 500 tys. lekarzy rodzinnych. Gdyby nie było specjalistów medycyny rodzinnej, to sytuacja związana chociażby z epidemią koronawirusa byłaby dużo gorsza. Należy docenić lekarzy. Trzeba wzmagać wszystkie procesy, które kładą nacisk na rozwój POZ - wyjaśnił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

PDF

Zobacz także