Świętokrzyski Oddział NFZ idzie na wojnę z fizjoterapeutami?

Medexpress

Opublikowano 27 stycznia 2020, 11:31

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 27 stycznia 2020, 11:31

Świętokrzyski oddział NFZ ruszył z akcją Pacjencie! Powiedz: sprawdzam! Nie daj się oszukać rehabilitantom. O co chodzi w akcji? O skracania właściwego czasu zabiegów przez fizjoterapeutów.

Akcja nie spodobała się Krajowej Izbie Fizjoterapeutów. Prezes KRF prof. Maciej Krawczyk żąda sprostowania w mediach - Mówimy stanowcze „nie” działaniom, które mogą negatywnie nastawiać pacjentów przeciwko fizjoterapeutom i lekarzom!

- Wyrażam głębokie zaniepokojenie informacjami i tonem wypowiedzi osoby reprezentującej Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach, w którym przedstawia się fizjoterapeutów jako osoby nieuczciwe ze względu na rzekome skracanie czasu udzielania świadczeń zdrowotnych - dodaje prezes KRF.


KIF przypomina, że wiele instytucji w różnych zakresach posiada uprawnienia kontrolne w tym NFZ.

- W mojej ocenie niedopuszczalne jest, aby urzędnik NFZ pozwalał sobie na ogólne zarzuty w stosunku do całej grupy zawodowej. Jeśli zaś posiada informacje o łamaniu prawa przez konkretne osoby, to niezwłocznie powinien sprawę zgłosić właściwym organom - dodaje prof. M.Krawczyk. W jego ocenie takie akcje deprecjonują pracę i wizerunek wszystkich osób związanych z rehabilitacją, godzą również w dobra osobiste Krajowej Izby Fizjoterapeutów i wszystkich jej członków, nie służą również budowie pozytywnych relacji na linii płatnik — zawód medyczny — pacjent.

W przypadku, gdy Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia posiada informacje o wskazywanych przez siebie sytuacjach, winien kierować swoje roszczenia do indywidualnych podmiotów odpowiedzialnych, a nie stawiać pacjentów w opozycji do całych grup osób wykonujących dany zawód medyczny - argumentuje prezes KIF i wnosi o sprostowanie w trybie pilnym przedmiotowych informacji.

Źródło: KIF

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

fizjoterapeuci / NFZ / Świętokrzyski oddział NFZ / KIF / KRF
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30