Szczyt Zdrowie 2020 – zapowiedź

Medexpress

Opublikowano 29 maja 2020, 09:58

Medexpress

Opublikowano 29 maja 2020, 09:58

Szczyt Zdrowie już po raz ósmy stanie się platformą dialogu i komunikacji pomiędzy kluczowymi interesariuszami systemu ochrony zdrowia. W tym roku debaty ekspertów, decydentów, pacjentów i menedżerów ochrony zdrowia będą miały wagę szczególną.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie:

COVID-19 i co dalej? Polska ochrona zdrowia w latach 2020 – 2021.

W wyniku pandemii COVID-19 wyłoni się nowy obraz systemu ochrony zdrowia. Redefinicji będą wymagały plany rozwoju, potrzeby organizacyjne i infrastrukturalne, wyzwania budżetowe.

Jednym z głównych wątków dyskusji stanie się kształtowanie priorytetów zdrowotnych w świetle doświadczeń i wniosków płynących z pandemii.

Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, że sama ochrona zdrowia rozumiana jako system powiązań gospodarczych i społecznych musi stać się wreszcie dobrze uświadomionym priorytetem w polityce państwa, a wydatki na zdrowie nie mogą być traktowane inaczej niż jako najlepsza i nieodzowna inwestycja.

W gronie wybitnych ekspertów i decydentów zdrowotnych podczas Szczytu poruszone zostaną tematy związane z najpoważniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Szczyt Zdrowie 2020 odbędzie się 3-4 czerwca w Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk; Centrum Konferencyjne – Aula, ul. ul. Księcia Trojdena 4 w Warszawie.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz zalecenia GIS liczba uczestników na sali jest bardzo ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt: biuro@szczytzdrowie.pl

Transmisja on-line

Całość wydarzenia będzie transmitowana w serwisie Medexpress.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program dostępny na stronie: www.szczytzdrowie.pl

Organizatorzy:

  • Instytut Ochrony Zdrowia – prężnie rozwijający się think tank działający w szeroko pojętej branży ochrony zdrowia, przygotowujący opiniotwórcze raporty, analizy i prognozy, a także wydarzenia kreujące platformę dialogu pomiędzy interesariuszami polskiej branży zdrowotnej. Wydawca wielu interdyscyplinarnych, pogłębionych prac naukowo-badawczych, m.in. raportu „Zdrowie priorytetem politycznym państwa – analiza i rekomendacje”.
  • Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny – misją Instytutu jest ochrona zdrowia ludności poprzez kompleksowe działania podejmowane w obszarze zdrowia publicznego, w tym prace naukowo-badawcze, aplikacyjne i szkolenia. NIZP-PZH wykonuje ekspertyzy dla rządu, organizacji pozarządowych oraz społeczeństwa w zakresie oceny ryzyka i wskazywania sposobów unikania zagrożeń. Instytut prowadzi również badania jakości surowic i szczepionek.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Szczyt Zdrowie / Szczyt Zdrowie 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31