Przegląd prasy: Szpital nie chciał przyjąć duszącej się kobiety z covid....

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
Medexpress 2020-11-24 07:00

Program profilaktyki 40 plus. Kraska: Planujemy m.in. badania morfologii, kreatyniny, cholesterolu

Program profilaktyki 40 plus zakłada badania m.in. morfologii, cholesterolu, mocznika, kreatyniny, moczu. Ma objąć ponad 13,5 mln Polaków - mówił w niedzielę w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że odbudowa zdrowia Polaków po epidemii powinna ruszyć już w styczniu przyszłego roku - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Koronawirus: ile osób będzie mogło zasiąść przy wigilijnym stole

Rząd chce narzucić limit gości przy wigilijnym stole. Jego egzekucja w praktyce będzie trudna. Prawnicy radzą: wystarczy nie otwierać drzwi - informuje Rzeczpospolita.

Restauracje, kluby fitness, hotele i kościoły. Tam zarazek się rozchodził - pokazują nowe dane z USA

Amerykańscy badacze analizowali przemieszczanie się 98 mln mieszkańców 10 największych metropolii USA na podstawie danych z ich telefonów komórkowych - informuje Rzeczpospolita.

Dusząca się kobieta z koronawirusem trzy godziny czekała na przyjęcie do szpitala w Wołowie. Nie pomogła nawet interwencja policji

Zakażona koronawirusem, dusząca się kobieta, trzy godziny spędziła pod szpitalem w Wołowie, gdzie - mimo próśb - nie chciano jej przyjąć. Wcześniej, przez długi czas nie mogła się doczekać na karetkę. Gdyby nie pomoc jej życiowego partnera i jego syna, zmarłaby w domu, nie doczekawszy się pomocy. Teraz sprawę wyjaśnia dolnośląski NFZ i dyrekcja szpitala - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także