Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Szpitale zapłacą za błędy medyczne

MedExpress Team

Paweł Grzybowski

Opublikowano 20 kwietnia 2017 09:21

Szpitale zapłacą za błędy medyczne - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W przeglądzie prasy, między innymi o zmianach prawnych w rekompensactach ze strony szpitali o błędach medycznych, o innowacyjnym aparacie słuzącym do walki z rakiem oraz o brytyjskiej walce z chorobami tropikalnymi.

Szpital zapłaci rekompensaty za błędy medyczne – nad takimi zmianami trwają obecnie prace w resorcie zdrowia, pisze dziś Dziennik Gazeta Prawna. Projekt zakłada, że rekompensaty z Narodowego Funduszu Wypadkowego, będą finansowanego przez szpitale oraz z budżetu Państwa. Rozwiązanie to miałoby być alternatywą dla obecnego systemu, opartego o komisję ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Polscy naukowcy stworzyli innowacyjny aparat do śródoperacyjnego naświetlania nowotworu. Z precyzją najlepszego chirurga zabija złośliwe komórki, nie robiąc szkody zdrowym – czytamy w czwartkowym wydaniu Gazety Wyborczej. Rewolucyjny akcelerator elektronów IntraLine został stworzony przez inżynierów z Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Świerku pod Warszawą, we współpracy z lekarzami z Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Roche zwiększa zasięg

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków uznała, że lek firmy Roche, Tecentriq, może być podawany szerszej niż dotychczas grupie pacjentów chorych na raka pęcherza moczowego. Regulator wydał pozwolenie na stosowanie leku u pacjentów ze złośliwym nowotworem, którzy nie są zdolni do przyjmowania chemioterapii.

www.pharmatimes.com

 

 Wielka Brytania zwalcza tropikalne „zaniedbania”

Wielka Brytania zamierza podwoić finansowanie, które przez najbliższe pięć lat zostanie przeznaczone na walkę z grupą chorób tropikalnych, m.in., z onchocerkoza (ślepotą rzeczną) czy trachomą (przewlekłym zapaleniem spojówek i rogówek). Rządowy Departament ds. Rozwoju Międzynarodowego przeznaczył na opracowanie nowych szczepionek, leków i rozwój diagnostyki 360 mln funtów, a z efektów programów wdrożeniowych skorzysta z nich prawie 200 mln ludzi.

www.pharmatimes.com

 

Poznaj bliżej Mr. Poop

Synergy Pharmaceuticals ma sporą konkurencję na rynku jeśli chodzi o lek na przewlekłe stany zaparcia idiopatycznego. Temat, chciałoby się powiedzieć, ciężki- jak się okazuje znalazł lekkie rozwiązanie. Synergy szukając sposobu na wyróżnienie się na tle innych producentów z lekiem Trulance, postawiło na zaskakującą formę kampanii pt. Poop Troop z wykorzystaniem ostatnio bardzo popularnych w Stanach emojis (emotikony wyrażające emocje).

www.mmm-online.com

 

Evoke na jednym wózku z Spaulding Clinical Research

Firma Evoke Pharma, specjalizująca się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, nawiązała współpracę z firmą Spaulding Clinical Research w celu przeprowadzenia kolejnego etapu badań klinicznych dla leku Gimoti, podawanego kobietom z w celu złagodzenia objawów związanych z ostrymi i nawracającymi cukrzycowymi gastroparezami.

www.globenewswire.com

 

Nabriva: kierunek Dublin

Austriacka firma farmaceutyczna Nabriva, zajmująca się badaniami i rozwojem leków przeciwinfekcyjnych, planuje przenieść swoją spółkę holdingową do Dublina. Według dyrektora generalnego, dr Colina Brooma, ten ruch pozwoli firmie działać bardziej elastycznie i efektywnie.

www.irishtimes.com

 

Głośny romans: Novartis i Allergan

Novartis połączył siły z Allerganem w celu zwyciężenia w wyścigu, w którym stawką jest zatwierdzenie leku na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby. Grupa około pół tuzina firm farmaceutycznych próbuje opracować leczenie dla tej grupy pacjentów, dla których nie ma zatwierdzonego leczenia.

www.pharmaphorum.com

Podobne artykuły

86498561
Przegląd prasy

Średnia wieku rośnie

24 lipca 2017
86498561
Przegląd prasy

Problem z kontraktami poza siecią

19 lipca 2017
86498561
Przegląd prasy

Służba zdrowia na kredyt

18 lipca 2017
86498561
Przegląd prasy

EllaOne kupisz przez internet

17 lipca 2017
Bez tytułu
Przegląd prasy

Kary ze strony NFZ według szablonu

10 lipca 2017

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także