Przegląd prasy:

Szumowski o walce z epidemią: Albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych

Medexpress

Opublikowano 20 marca 2020, 07:00

86498561 Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 20 marca 2020, 07:00

MZ: nadzór epidemiologiczny dotyczy osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z zarażonym

Osoba objęta nadzorem epidemiologicznym przebywała w tej samej przestrzeni co zakażony, ale nie miała z nim bezpośredniego kontaktu – przypomina zasady dotyczące postępowania przeciwepidemicznego resort zdrowia - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Francja: Kolejne 108 ofiar śmiertelnych wirusa; łącznie zmarły 372 osoby

Francuska agencja zdrowia publicznego poinformowała w czwartek wieczorem, że w ciągu minionej doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 108 - do 372. Liczba zakażonych we Francji zwiększyła się o 41 proc. i wynosi 10 995; dzień wcześniej były to 9134 osoby - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Koronawirus w Polsce: Telemedycyna pomaga w walce z pandemią [OPINIA]

Postęp techniczny umożliwia udzielanie świadczeń zdrowotnych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych i systemów łączności (telemedycyny). Założeniem takiego rozwiązania było ułatwienie i przyspieszenie otrzymywania przez pacjentów świadczeń zdrowotnych, co jest istotne ze względu na duże niedobory personelu medycznego, w tym w szczególności lekarzy - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Czad: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Czadzie - taką informację podał w czwartek rząd tego afrykańskiego kraju. Zakażona osobą jest Marokańczyk, który przybył do Czadu z Kamerunu - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Ablacja uspokoi rytm serca. Na czym polega ten zabieg

Zaburzenia rytmu serca coraz częściej leczy się bardzo skuteczną i bezpieczną metodą ablacji - informuje Gazeta Wyborcza.

Siedzisz w domu przez koronawirusa? Weź witaminę D

Koronawirus zamyka nas w czterech ścianach. Nasz organizm o tej porze roku dramatycznie potrzebuje witaminy D, która jest produkowana w skórze pod wypływem słońca. Jak uzupełnić jej deficyt? - informuje Gazeta Wyborcza.

Koronawirus: Łukasz Szumowski o walce z epidemią - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych

Mamy wybór – ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki tysięcy chorych – mówi prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia - informuje Rzeczpospolita.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

minister zdrowia / Łukasz Szumowski / koronawirus / COVID-19
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28