Przegląd prasy: Teleporady będą ustandaryzowane i udzieli ich pielęgniarka

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.
Medexpress 2020-07-31 07:00

Teleporady będą ustandaryzowane i udzieli ich pielęgniarka

Teleporada w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) zostanie ustandaryzowana. Od sierpnia udzieli jej również pielęgniarka. Potwierdzenie tożsamości pacjenta i zapewnienie poufności, również w razie przekazywania dokumentacji medycznej – to podstawowe zasady zapisane w rozporządzeniu w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach POZ, który został wczoraj skierowany do konsultacji - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Rzecznik GIS: Sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klienta bez maseczki

Sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klienta bez maseczki, gdyż chodzi bezpieczeństwo, a gdy maseczki nie ma sprzedawca, mogą reagować klienci – przypomina rzecznik GIS Jan Bondar. Dodaje, że od egzekwowania prawa jest policja i straż miejska, interweniować może też inspekcja sanitarna - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Kiedy suplementować magnez i B12? Ich niedobory odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu

Nie zawsze wystarczy dobrze skomponowana dieta, żeby braki magnezu i witaminy B12 uzupełnić. Czasem konieczna jest suplementacja - informuje Gazeta Wyborcza.

Epidemia koronawirusa a wyjazdy na urlop

Stale zmienia się lista państw, do których można wyjechać i z których można bez kłopotów wrócić - informuje Rzeczpospolita.

PDF

Zobacz także