Dargiewicz:

To niedopuszczalne, by specjaliści zarabiali tyle, co kasjer w Biedronce

Paweł Grzybowski

Opublikowano 26 kwietnia 2017, 13:47

Lucyna_Dargiewicz
Paweł Grzybowski

Opublikowano 26 kwietnia 2017, 13:47

Czy środowisko pielęgniarek i położnych popiera obywatelski projekt ustawy o warunkach zatrudniania w ochronie zdrowia?

Oczywiście, zebrałyśmy pod tym projektem bardzo dużo podpisów, wysyłaliśmy do wszystkich organizacji i zakładów pracy pismo informujące o akcji zbierania podpisów. Jesteśmy świadome, że brakuje specjalistów w różnych obszarach ochrony zdrowia i że w wielu z nich płace są niewystarczające. Stoimy na stanowisku, że obecna sytuacja, w której pracownik na kasie w Biedronce zarabia więcej, niż wysoko kwalifikowany pracownik ochrony zdrowia, jest niedopuszczalna.

Skąd zatem biorą się sytuacje, sygnalizowane chociażby przez środowisko rezydentów, że pielęgniarki nie chcą zbierać podpisów pod projektem ustawy?

To wynika po części z niewiedzy, po części ze zniechęcenia. Pielęgniarki wciąż walczą o postulaty swojego środowiska, do tego dochodzi zmęczenie codzienną pracą. To wszystko jest czasem ponad ich siły. W niektórych przypadkach może to więc wynikać z niechęci środowiska do postulatów wcześniej zgłaszanych przez pielęgniarki. Jednak myślę, że najczęściej wynika to jednak z braku jasnej informacji, czemu i komu ma służyć ten projekt. Oficjalnie, jako środowisko popieramy go, zbieramy podpisy i na każdym kroku przypominamy, że ma on służyć wszystkim pracownikom ochrony zdrowia w Polsce, także pielęgniarkom.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych / rezydenci
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30