Województwo mazowieckie:

Trwa rekrutacja do szpitali tymczasowych

Medexpress

Opublikowano 16 grudnia 2020, 16:08

Fot Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Medexpress

Opublikowano 16 grudnia 2020, 16:08

Rekrutacja do szpitali tymczasowych odbywa się za pomocą strony www.szpitaltymczasowy.waw.pl. Należy wypełnić prosty formularz aplikacyjny. Na stronie podany jest także numer telefonu, pod którym można uzyskać więcej informacji.

Szpitale „rezerwowe”

W szpitalach tymczasowych mają być leczeni pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w sytuacji, gdy zabraknie miejsc w placówkach obecnie działających. Zgodnie z przyjętą strategią, są one ostatnią linią obrony. Zgodnie ze strategią walki z koronawirusem, nie mają zastąpić szpitali stacjonarnych, ale wspomóc system służby zdrowia w sytuacji jego przeciążenia. Dlatego w każdym województwie powstają szpitale tymczasowe, które muszą pozostawać w gotowości w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Apel wojewody mazowieckiego

- Znajdujemy się teraz w wyjątkowym czasie, który stawia przed nami niecodzienne wyzwania. Tylko razem – angażując wspólne wysiłki – jesteśmy wstanie sprostać wyzwaniu, jakim jest pandemia COVID-19. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej! To także ważny sprawdzian oraz doskonała praktyka dla przyszłych lekarzy, którzy teraz są na ostatnich latach studiów medycyny – mówi Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. Zapewnia, że szpitale tymczasowe zapewniają środki ochrony osobistej.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poszukuje pracowników szpitali tymczasowych w Warszawie, Płocku, Radomiu, Ostrołęce i Siedlcach, gdzie będą mogli być leczeni pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Stawki dla zatrudnionych

Osobie skierowanej do pracy przez Wojewodę przy zwalczaniu epidemii przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy, w zakładzie wskazanym w tej decyzji lub w innym podobnym zakładzie, jeżeli w zakładzie wskazanym nie ma takiego stanowiska. Dodatkowo minister zdrowia Adam Niedzielski wydał polecenie dla prezesa NFZ, nakazujące od 1 listopada podniesienie o 100 proc. wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego walczącego z COVID-19, również dla ratowników medycznych, diagnostów laboratoriów szpitalnych oraz lekarzy i personelu SOR.

Więcej informacji dla zainteresowanych pracą medyków: www.szpitaltymczasowy.waw.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

województwo mazowieckie / medycy / szpital tymczaoswy / zarobki w szpitalach tymczasowych
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31