Tydzień w 7 zdaniach, czyli najlepsze cytaty tygodnia

Medexpress

Opublikowano 25 lipca 2017, 07:40

Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 25 lipca 2017, 07:40

- To mój koniec w polityce. Jestem polityką zmęczony - mówi europoseł PiS, były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (Dziennik Zachodni).

- Popularność prywatnej służby zdrowia w kraju, gdzie jest publ. sł. zdrowia jest miarą niewydolności publicznej służby zdrowia! – zauważa Krzysztof Bukiel (Twitter).

- Tworzenie gabinetów szkolnych, szczególnie stomatologicznych, których koszt jest bardzo duży, w takiej społeczności byłoby zwyczajnie nieopłacalne – tłumaczyła w Sejmie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko (Sejm).

- Tak jak z wieloma rodzajami chorób udaje się walczyć i zminimalizować znacząco ich liczbę, o tyle z nowotworami tak nie jest. To, co możemy, to osiągać coraz lepsze wyniki w ich leczeniu, coraz lepsze efekty i wyprowadzić pacjentów ze stanu chorobowego – podkreśla prezydent Andrzej Duda.

- Zaprzeczam kategorycznie jakoby takie sytuacje (przyp. red. pomówienie o korupcję) miały miejsce i wskazuję, że w toku wszczętych na wniosek Ministra Zdrowia i trwających ponad 9 miesięcy postępowań sprawdzających, nie zostały one w jakimkolwiek zakresie potwierdzone przez odpowiednie służby państwowe – oświadcza Krzysztof Łanda, były wiceminister zdrowia.

- Informatyzacja zakończyła się niepowodzeniem, bo projekt był za duży – za dużo chciano zrobić na raz. Nie było możliwe spięcie tego projektu. Dlatego się ten projekt wywrócił – wytłumaczył wiceminister zdrowia Piotr Gryza (Polityka Zdrowotna).

- Jeśli postulaty pracowników ochrony zdrowia nie zostaną spełnione, komitet protestacyjny zacznie przygotowywać się do największego protestu, jaki polska ochrona zdrowia widziała - zapowiedział przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Tomasz Dybek (Porozumienie Rezydentów OZZL FB).

Prezydent podpisał nowelizację ustawy dotyczącą leczniczej marihuany

Prezydent RP podpisał ustawę z 7 lipca 2017 roku o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Ustawa reguluje kwestię wykorzystywania tzw. marihuany w celach medycznych.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

strajk / cytaty
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31