Tydzień w 7 zdaniach, czyli najlepsze cytaty tygodnia

Fot. Thinkstock/Getty Images
W tym tygodniu o leczeniu bólu, sumieniu i układzie zamkniętym.
Medexpress 2017-06-05 07:34

Apeluję – włączajmy opioidy nie tylko w bólach ostrych pochodzenia nowotworowego – po raz kolejny prosi lekarzy wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz (Medexpress).

Są tylko dwa kraje w Europie, gdzie tabletka dzień po jest dostępna na receptę. To Polska i Węgry. Ta sytuacja jest trudna do zrozumienia medycznie, ale ława do zrozumienia politycznie – wyjaśnia były wiceminister zdrowia Bartosz Arłukowicz (TVN24).

Kiedy minister zdrowia walczy z tabletką dzień po, drożeją leki transplantologiczne dla dzieci. Tu nie ma reakcji. Minister jest bezradny, ale w walce z tabletką jest zdeterminowany – przygląda się sprawie Bartosz Arłukowicz (TVN24).

Ten środek ma charakter wczesnoporonny. To jest wiedza powszechna – o tabletce „dzień po” mówi Marian Piłka (TVN24).

Głównym problemem pacjenta jest jego choroba. Ale od tego ile i jak lekarz zarabia może zależeć czy ta choroba będzie skutecznie leczona – mówi szef OZZL Krzysztof Bukiel (Twitter).

Podpisałem klauzulę sumienia. Nie wypisałbym recepty na pigułkę dzień po, choć jestem chirurgiem i raczej nikt by do mnie po nią nie przyszedł – oświadcza marszałek Senatu Stanisław Karczewski (Onet).

Przypomina mi to połączenie sytuacji z "Układu zamkniętego" i "Psów". Nasi inspektorzy są zastraszani przez bandytów. Natomiast ci, którzy to robią i wywożą leki, są bezkarni. To po prostu nienormalne – o próbach walki z nielegalnym wywozem leków mówi rzecznik GIF Paweł Trzciński (Dziennik Gazeta Prawna).

PDF

Zobacz także