Uniwersytet Medyczny w Łodzi i firma Roche: jesteśmy w Polsce pionierami

Fot. MedExpress TV
O współpracy między Uniwersytetem Medycznym w Łodzi a firmą Roche mówi Agnieszka Kosowska, dyrektor ds. Prawnych i Komunikacji w Roche Polska.
Medexpress 2018-07-02 09:17

Jaka jest wartość współpracy pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Łodzi a firmą Roche?

Największa wartość tkwi w połączeniu biznesu i nauki. To przełomowe rozwiązanie, które funkcjonuje na świecie. My jesteśmy w Polsce pionierami. Doktoranci, bo od doktoratów wdrożeniowych rozpoczynamy tę współpracę, będą mieli szansę, pracując naukowo, jednocześnie współpracować z firmą Roche nad projektami strategicznymi firmy. To jest unikalne rozwiązanie, które spowoduje, że cenne wynalazki i odkrycia naukowe jak najszybciej dotrą do odbiorcy końcowego, a najczęściej jest nim pacjent. Jest to więc niezwykle istotne rozwiązanie.

Jakie działania planują Państwo wspólnie realizować?

Jak wspomniałam, po pierwsze doktoraty wdrożeniowe. To jest działanie, do którego już przystąpiliśmy. Rekrutacja jest w toku (rekrutujemy doktorantów). Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie długoterminowa i bardzo szeroka. O szczegółach jeszcze za wcześnie mówić. Będziemy mieli szereg spotkań strategicznych, które zdefiniują te kierunki. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo szeroka i owocna współpraca, która przyniesie wiele cennych rozwiązań naukowych i jednocześnie wdrażalnych.

PDF

Zobacz także