W 10 miastach w Polsce pójdą spacerem po zdrowie!

512422611
Fot. Thinkstock/Getty Images
Już 29. września b.r. w dziesięciu miastach w Polsce odbędzie się największy spacer po zdrowie.
Medexpress 2018-09-18 14:04

W samo południe, równocześnie w 10 miastach w Polsce odbędzie się 30 minutowy zdrowotny spacer i próba pobicia rekordu Polski w jednoczesnym spacerowaniu. „Spacer po zdrowie- zaproś swojego lekarza”, to inicjatywa realizowana przez jedyny w Polsce klub fitness Perła Wellness realizujący projekt finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Kolejna, druga już edycja imprezy obejmie w tym roku aż 10 miast - Ciechocinek, Chrzanów, Kraśnik, Malbork, Oświęcim, Sandomierz, Skierniewice, Sopot, Świerklaniec, Żyrardów.

Ruch ma znaczenie dla zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że siedzący tryb życia jest już czwartą przyczyną zgonów na świecie. Tymczasem regularna aktywność fizyczna wydłuża życie i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych. Już 30 minut chodzenia każdego dnia może wydłużyć życie o 3,5 roku. Dlatego dziś coraz częściej podkreśla się rolę aktywności fizycznej w procesie codziennej regeneracji, dbaniu o zdrowie, a nawet w procesie zdrowienia.

Spacer jest najlepszym lekiem człowieka. Ogromną rolę w poprawie wyników zdrowotnych ma codzienny spacer. Badania dowodzą, że już 30 minutowa przechadzka każdego dnia zmniejsza ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy i raka piersi. Spacer dobrze również działa na stawy, nie powodując kontuzji, jak na przykład bieganie, a także regenerująco poprawiając koncentrację, kreatywność i jakość snu. Dodatkowo codzienny ruch poprawia nastrój i zwiększa odporność organizmu na choroby, a tym samym wydłuża życie. Zauważył to już 2400 lat Hipokrates, który wypowiedział słynną sentencję: „Spacer jest najlepszym lekiem człowieka”.

Źródło: Materiały prasowe.

PDF

Zobacz także