Przegląd prasy:

W Polsce i na świecie dramatycznie wzrosła liczba zachorowań na odrę

Medexpress

Opublikowano 13 grudnia 2019, 07:00

86498561 Fot. Thinkstock / Getty Images
Medexpress

Opublikowano 13 grudnia 2019, 07:00

Chińskie molochy produkujące substancje czynne. Rzeźnia, a nie fabryka leków

FDA podawała, że w chińskich fabrykach na porządku dziennym był brak bieżącej wody, mydła i papieru toaletowego – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

MZ przypomina: Obowiązkowe e-recepty od stycznia 2020 roku

8 stycznia wejdzie w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej; papierowe będą wydawane w określonych przypadkach – przypomina Ministerstwo Zdrowia. Resort podnosi, że przepisy nie przewidują kar, ale zachęca do przechodzenia na nowe zasady - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Co boli polską pielęgniarkę

Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Niestety, epidemiolodzy nie mają pojęcia, jaka jest skala zachorowań w tej grupie zawodowej – informuje Gazeta Wyborcza.

Gdy twój układ immunologiczny rusza do walki ze złem

Wyobraźcie sobie festiwal - wielką imprezę, na której drzwi stoją otworem dla wszystkich. Tak wygląda życie w ludzkim organizmie. Fragment książki Matta Richtela „Niewidzialna obrona - przełomowe odkrycia dotyczące układu immunologicznego” - informuje Gazeta Wyborcza.

W Polsce i na świecie dramatycznie wzrosła liczba zachorowań na odrę

W ubiegłym roku prawie 10 mln osób zachorowało na odrę i ponad 142 tys. zmarło w wyniku tej choroby - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia. W tym roku liczba przypadków odry jest trzykrotnie wyższa, a w Polsce już jest pięciokrotnie wyższa niż w zeszłym roku - informuje Gazeta Wyborcza.

Rośnie liczba brakujących leków w aptekach. Nowe zestawienie portalu „GdziePoLek”

Portal „GdziePoLek” opublikował kolejne zestawienie brakujących leków. Jak się okazuje, pomimo zapewnień resortu zdrowia, sytuacja pogorszyła się względem danych z sierpnia, kiedy cała Polska żyła „kryzysem” na rynku farmaceutycznym - informuje Polska the Times.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

odra / pielęgniarka / e-recepty
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30