Przegląd prasy: W szpitalach brakuje maseczek i worków na zwłoki

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.
Medexpress 2020-11-17 07:00

Koronawirus: w szpitalach brakuje maseczek i worków na zwłoki

Dramatyczna sytuacja w szpitalach - topnieją zapasy gazów leczniczych, środków ochrony osobistej, a nawet…worków na zwłoki - informuje Rzeczpospolita.

Zawieszenie biegu terminu dotyczy też decyzji sanepidu – wyrok WSA

Wojewódzki Sąd Administracyjnych w Białymstoku uznał, że doszło do zawieszenia biegu terminu na wniesienie odwołania od decyzji sanepidu z administracyjną karą pieniężną. To ważne orzeczenie. Zdaniem sanepidu do decyzji związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 w ogóle nie stosuje się zawieszenia biegu terminów administracyjnych - informuje Rzeczpospolita.

Szczepionka Moderny ma jedną kluczową zaletę więcej niż preparat Pfizera

Głównym atutem preparatu Moderny jest to, że można go przechowywać w wyższej temperaturze i przez dłuższy czas. To ułatwi transport na duże odległości i jest kluczowe dla dystrybucji lokalne - informuje Gazeta Wyborcza.

Prof. Małgorzata Polz-Dacewicz: Szczepionki przeciw koronawirusowi nie dostaniemy w aptece

Ta szczepionka musi być przechowywana w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza, dlatego będzie to też duże logistyczne wyzwanie, bo ogromną rolę odgrywają warunki przechowywania i transportu - mówi prof. Małgorzata Polz-Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii UM, prezes Polskiego Towarzystwa Wirusologicznego - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także