W Warszawie powstanie nowy szpital onkologiczny

Alicja Dusza

Opublikowano 21 lipca 2016, 08:38

medecine work Fot. Thinkstock/Getty Images
Alicja Dusza

Opublikowano 21 lipca 2016, 08:38

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa LUX MED uruchomi szpital onkologiczny na warszawskim Żoliborzu. W szpitalu będzie łącznie ponad 200 łóżek, w tym ponad 30 do chemioterapii dziennej. Rok temu Grupa LUX MED przejęła warszawskie szpitale onkologiczne Magodent i – zgodnie z zapowiedziami – intensywnie rozwija zakres usług onkologicznych.

- Jesteśmy największym prywatnym świadczeniodawcą usług medycznych w Polsce i przygotowując ofertę odpowiadamy na potrzeby zdrowotne Polaków. Wczesna diagnostyka i skuteczne leczenie onkologiczne są dzisiaj w naszym kraju wyzwaniem, dlatego inwestujemy bardzo duże środki nie tylko w infrastrukturę, aby pomóc pacjentom onkologicznym wrócić do zdrowia – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

W placówce będą realizowane najbardziej zaawansowane procedury endoskopowe, a także badania z zakresu tomografii komputerowej. Siedem stanowisk znajdzie się na oddziale intensywnej terapii medycznej. W ośrodku będzie również oddział chemioterapii dziennej. Łączna powierzchnia użytkowa szpitala to blisko 9 000 metrów²
Zespół medyczny ośrodka będzie rozbudowywany wokół doświadczonej kadry szpitali Magodent. Ideą jest przejście od standardowego modelu ordynatorskiego do modelu konsultanckiego co pozwoli położyć szczególny akcent na spersonalizowaną terapię i odpowiednią komunikację z pacjentem, zakładającą również wsparcie podczas adaptacji pacjenta w nowej, trudnej sytuacji. Dużą rolę w tym będzie odgrywać m.in. funkcja opiekuna medycznego, która zdejmie część obowiązków z personelu pielęgniarskiego i pomoże zapewnić pacjentowi pełniejszą i bardziej wszechstronną opiekę. W szpitalu będą prowadzone również badania kliniczne, które zapewnią pacjentom dostęp do leczenia najnowocześniejszymi lekami.

Źródło: materiały prasowe/newseria

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

lux med / szpitale / Żoliborz
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31