Przegląd pray:

Walka z fałszywymi lekami

Medexpress

Opublikowano 08 stycznia 2019, 07:00

86498561 Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 08 stycznia 2019, 07:00

Debata w Sejmie: Czy w szczepionkach jest groźne aluminium i czy ma ono coś wspólnego z autyzmem?

Będziemy rozmawiali o tym, co tak naprawdę jest w szczepionkach - zapowiada Paweł Skutecki, wiceprzewodniczący czteroosobowego Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Posiedzenie zespołu odbędzie się 8 stycznia o godzinie 10. Będzie je można śledzić na stronie Sejmu. Poseł Paweł Skutecki zapowiada gości, których wyniki badań mają spowodować „prawdziwe trzęsienie ziemi” – informuje Polska the Times.


GIF: Wycofane Leki na nadciśnienie, Sprzedaż 48 leków na nadciśnienie wstrzymana przez valtarsanum z Chin [LISTA, NAZWA] 8 stycznia 2019

GIF LISTA WYCOFANYCH LEKÓW: 48 leków na nadciśnienie wycofanych ze sprzedaży decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Poniżej lista leków, które zostały wycofane ze sprzedaży w aptekach w całej Polsce. Tych leków na nadciśnienie nie kupicie już w aptece. Chodzi o leki na nadciśnienie zawierające w swoim składzie substancję valsartanum. Pochodząca od chińskiego producenta substancja mogła być zanieczyszczona – informuje Polska the Times.

Protest lekarzy przeciwko rozszerzeniu kompetencji pielęgniarek wydaje się bezcelowy

Przed nami kolejna odsłona cichej wojenki pomiędzy lekarzami i pielęgniarkami. W wyniku pięcioletniej batalii kompetencje tych ostatnich zostaną znacząco poszerzone: teraz będą one mogły wykonywać niektóre czynności medyków i za każdą z nich otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie z NFZ – informuje Polska the Times.

Walka z fałszywymi lekami

Dostosowanie polskich przepisów do unijnych regulacji tak, aby przeciwdziałać fałszowaniu leków jeszcze skuteczniej niż do tej pory – to podstawowy cel kolejnego projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego, który został właśnie opublikowany – informuje Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej.


Lekarz rodzinny z większymi uprawnieniami

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł zlecić więcej badań, m.in. testy w kierunku HCV, boreliozy, określające poziom żelaza oraz witaminy D3. Jednak zdaniem środowiska medycznego przeznaczono na nie zbyt mało środków – ledwie 520 tys. zł rocznie. To 1,5 grosza na pacjenta – alarmują lekarze – informuje Agata Szczepańska z Dziennika Gazety Prawnej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

leki / lekarze / GIF / pielęgniarki
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31