Przegląd prasy Więcej pieniędzy dla lekarzy, to mniej pieniędzy na leczenie

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W przeglądzie prasy o tajemnicy farmaceutycznej, o porozumieniu z rezydentami i pieniądzach na ochronę zdrowia.
Medexpress 2018-02-12 07:45

Podwyżki albo leczenie
Bez zwiększenia kontraktów dla szpitali podwyżki dla specjalistów uszczuplą środki na leczenie pacjentów. Porozumienie ministra zdrowia z rezydentami, to ogromny sukces - pisze w "Rzeczpospolitej" Karolina Kowalska - ale jego zapisy nie zostaną osiągnięte bez zwiększenia budżetu na świadczenia gwarantowane.

Liczymy, że lekarze zostaną w Polsce
To tytuł wywiadu Klary Klinger z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Chcemy młodych lekarzy zachęcić do zostawania w Polsce, oferując im wyższe pensje od 600 do 700 złotych w zależności od specjalizacji. Wywiad opublikował "Dziennik Gazeta Prawna".

Kto zapłaci za porozumienie w służbie zdrowia
Eksperci zastanawiają się, jak w praktyce realizowany będzie kompromis ministra zdrowia z lekarzami. Pisze o tym w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Agata Szczepańska.

Tajemnica farmaceutycznej firmy nie jest najważniejsza
Europejska Agencja Leków miała prawo ujawnić dokumentację rejestracyjną leku, bo nie może być ona w całości traktowana jako poufna - pisze w "Rzeczpospolitej" Karolina Kowalska.
Trzy wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 5 lutego rozstrzygają kwestię dostępu osób trzecich do dokumentów, jakie firma farmaceutyczna składa do Europejskiej Agencji Leków (European Medicines Agency, EMA) w toku rejestracji leku.

PDF

Zobacz także