Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w szpitalu tymczasowym w Radomiu - na żywo

Medexpress 2021-03-22 11:22

Premier Mateusz Morawiecki:

  • Dobrze, że tutaj powstał kolejny szpital tymczasowy. To nasza kolejna linia obrony i dodatkowy rezerwuar miejsc dla osób, które musza być hospitalizowane. Docelowo będzie tu 80 miejsc dla pacjentów i 20 łóżek respiratorowych.
  • Dzisiaj nie może być miejsca na jakiekolwiek spory, bo najważniejsze jest życie i zdrowie naszych obywateli. Brytyjska mutacja wirusa staje się wersją dominującą. Niestety oznacza to wyższą zarażalność i podniesiony poziom śmiertelności.
  • Jeszcze raz apeluję, żeby przestrzegać reguł i trzymać się obostrzeń, które są wdrożone. Na przykładzie woj. warminsko-mazurskiego możemy powiedzieć, że te obostrzenia działają.
  • Warto podkreślić pozytywne działanie szczepionek. W USA i Wielkiej Brytanii, które zaczęły ok. 3-4 tyg. wcześniej szczepić niż kraje UE, tam bardzo wyraźnie widać dzisiaj spadek zakażeń i śmiertelności.
  • Pojawia się coraz więcej chętnych do szczepień, również do szczepienia szczepionką AstraZeneca. Wirus atakuje także osoby młode. Coraz więcej osób poniżej 50 r.ż. jest hospitalizowanych.
PDF

Zobacz także