Wojciech Maksymowicz odchodzi z rządu

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2020-11-05 14:00

Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Maksymowicz poinformował na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że rezygnuje ze stanowiska.

- Złożyłem dziś rezygnacji z pełnionej przeze mnie funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób. Wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest jeszcze w trakcie realizacji, m.in. bardzo ważny projekt ustawy o biobankach, danych medycznych dla potrzeb nauki, rozporządzenie o nauczaniu lepszego kontaktu lekarza z pacjentem - powiedział Maksymowicz.

Dodał, że jest przede wszystkim lekarzem, a nie politykiem. - Najbardziej potrzeba teraz lekarzy i pielęgniarek, dlatego też wracam do operowania chorych z nowotworami mózgu, pacjentów z kliniki „Budzik”, jak również przystępuje do pracy w oddziale covidowym szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie - tłumaczył Maksymowicz.

Przypomnijmy:

26 lipca premier Mateusz Morawiecki powołał prof. Wojciecha Maksymowicza na podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypomnijmy, że w latach 1997–1999 Prof. Maksymowicz w rządzie Jerzego Buzka był ministrem zdrowia i opieki społecznej. W sierpniu zeszłego roku został doradcą ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Źródło: Onet.pl

PDF

Zobacz także