Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Medexpress

Opublikowano 07 kwietnia 2016, 09:09

Zdjęcie ThinkstockPhotos
Medexpress

Opublikowano 07 kwietnia 2016, 09:09

Jak informuje Uniwersytet Medyczny w Łodzi rektorem - elektem został prof. dr hab. Radzisław Kordek.
"Informujemy, że podczas wyborów Władz Uczelni kadencji 2016-2020, które odbyły się 6 kwietnia br., do pełnienia funkcji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wybrany został prof. dr hab. Radzisław Kordek. Jednocześnie zaakceptowano kandydaturę do pełnienia funkcji Prorektora do spraw Organizacyjnych i Studenckich w osobie prof. dra hab. Janusza Piekarskiego. Obaj Profesorowie otrzymali znakomitą większość głosów." - czytamy w komunikacie.
- Przez ostatnich 8 lat pełniłem funkcję Prorektora – w pierwszej kadencji - do spraw nauki i współpracy z zagranicą, w drugiej - ds. organizacyjnych i studenckich, pełniąc tym samym obowiązki zastępcy Rektora, prof. Pawła Górskiego.
Doświadczenia tego okresu, potrzeba kontynuacji, dalszego rozwoju Uczelni, ale i pasja działania, motywacja, która od zawsze towarzyszyła mojej zawodowej drodze, miały wpływ na decyzję dotyczącą startu w wyborach.
Uczelnia zmierza w dobrym kierunku, rozwija się i unowocześnia. Jestem pewien, że obraliśmy dobry kurs i diametralne zmiany nie są nam już tak potrzebne. Nie mam też wątpliwości, że konsekwentnie realizując wytyczone cele, przy pełnym zaangażowaniu całej społeczności Uczelni, zmierzamy w stronę budowy nowoczesnego, otwartego i przyjaznego Uniwersytetu. Urząd, o jaki postanowiłem się ubiegać, wymaga zaangażowania, rzetelnej pracy, poświęcenia i skuteczności. Współtworząc obecne władze - przekonałem się o tym niejednokrotnie. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenia, wiedza i umiejętności okażą się pomocne w procesie efektywnego zarządzania Uczelnią - powiedział prof. dr hab. med. Radzisław Kordek.

Źródło: www.umed.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

rektor / Radzisław Kordek / Uniwersytet Medyczny w Łodzi
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31