Wyzwania współczesnej onkologii: czy odpowiada na potrzeby pacjentów?

Renata Furman

Opublikowano 25 pazdziernika 2016, 10:12

Renata Furman

Opublikowano 25 pazdziernika 2016, 10:12

Październik to miesiąc walki z rakiem, czas wzmożonego zainteresowania tą problematyką w społeczeństwie. Wzrasta liczba chętnych do diagnostyki. Co oferuje pacjentom onkologicznym szpital im. Świętej Rodziny.

Oferuje pełną diagnostykę chorób piersi, poczynając od badań USG, mammograficznych, mammografii z dyfuzją, badania tomografii komputerowej. Wykonujemy pełną diagnostykę – biopsje cienkoigłowe, gruboigłowe, WAP, czyli biopsję mammotomiczną oraz diagnostykę chorób tarczycy.

Wiemy, że to nie tylko tarczyca, pierś, ale też nowotwory twarzy, szyi, raka jelita grubego, bo z wcześniejszej rozmowy. Jest tu pełen zakres, jeśli chodzi o chirurgię onkologiczną i leczenie tych pacjentów.

Wykonujemy pełną diagnostykę piersi oraz pełną chirurgię, czyli rekonstrukcję i leczenie radykalne chorób nowotworowych piersi. Również wykonujemy pełen zakres chirurgii głowy i szyi, z rakiem tarczycy, wolem guzowatym, guzami pęcherzykowymi, oraz nowotworami skóry. Również wykonujemy operacje układu pokarmowego, metodą klasyczną, laparoskopową i niektóre elementy chirurgii ogólnej.

Na czym polegają zabiegi onkoplastyczne?

W przypadku nowotworów skóry, głównie twarzy, zabiegi onkoplastyczne polegają na tym, że ubytek po usuniętym nowotworze staramy się pokryć skórą z sąsiedztwa, czyli rotowanym przesuniętym płatem, który pokrywa ubytek. I uzyskujemy odpowiedni efekt kosmetyczny, bliznę, która po wygojeniu jest niewiele widoczna.

Jeśli chodzi o nowotwory kobiece to nie tylko rak piersi, ale też nowotwory narządu rodnego?

Na naszym oddziale również możemy wykonywać operacje laparoskopowe jajników i narządu rodnego kobiet.

Rozumiem, że dalszy etap leczenia, czy też skojarzony, myślę o chemioterapii, w szpitalu im. Św. Rodziny również Państwo oferują?

Tak. Po leczeniu chirurgicznym, nasz oddział onkologii klinicznej zajmuje się leczeniem uzupełniającym pacjentek, głównie po nowotworach piersi i narządu rodnego. Współpracujemy również ściśle, jeśli chodzi o radioterapię pooperacyjną.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

szpital im. Św. Rodziny / nowotwory / onkologia
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31