Polish-American Meeting ASCO 2019:

Wzmocnić polsko-amerykańską onko-współpracę

Medexpress

Opublikowano 07 czerwca 2019, 17:57

Medexpress

Opublikowano 07 czerwca 2019, 17:57

W dyskusji udział wzięło ponad 40 polskich i amerykańskich ekspertów z obszaru onkologii i hematologii. Specjaliści rozmawiali m.in. o tym, jak zdynamizować współpracę Polski i USA w dziedzinie onkologii oraz o nowych strategiach finansowania badań z lokalnych funduszy transatlantyckich. Dyskusję prowadzili prof. Michael Czekajlo z Virginia Commonwealth University i prof. Jan Walewski, dyrektor Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

O wzmocnieniu polsko-amerykańskiej współpracy w badaniach klinicznych mówił prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii – przedstawiając amerykańskim partnerom nowe obszary współpracy związane z poprawą warunków przeprowadzania badań klinicznych w Polsce oraz znaczącą rolą jaką odgrywać ma w tym zakresie nowo powołana Agencja Badań Medycznych.

Prof. Dominik Dytfeld z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz prof. Renata Duchnowska z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie w swoich wystąpieniach zachęcali do tworzenia nowych ram dla współpracy polsko-amerykańskiej poprzez nawiązywanie partnerstwa z konsorcjami uniwersytetów i instytutów w USA.

O rozwoju wspólnych polsko-amerykańskich badań w onkohematologii mówił prof. Jan Walewski z Zakładu Nowotworów Limfatycznych Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Owocem dyskusji jest zaplanowane na jesień spotkanie polskich i amerykańskich hematologów w Warszawie, wizyta ekspertów amerykańskich w związku z zacieśnianiem współpracy w obszarach value based medicine i patient empowermment.

Źródło: AFI

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

ASCO / Fundacja Alliance for Innovation
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28