Przegląd prasy: Z koronawirusem walczymy już rok. I wciąż szukamy leku

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-03-15 07:00

Z koronawirusem walczymy już rok. I wciąż szukamy leku

Największe nadzieje związane są z lekami przeciwwirusowymi. Przeszkadzają one wirusowi na różnych etapach rozwoju, czy to utrudniając przeniknięcie do komórek, czy powielanie się, kiedy dostaną się do środka. Według magazynu „Science” na całym świecie trwają badania nad 239 takimi związkami. Na razie nikły odsetek awansował do badań na ludziach - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Od poniedziałku ruszają nowe obostrzenia w kolejnych częściach Polski

W związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd postanowił wprowadzić dodatkowe obostrzenia dla kolejnych części Polski. Nowe zasady obowiązują w województwie lubuskim i mazowieckim od 15 marca. Wcześniej lockdown wprowadzono w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Zamkniętych będzie wiele obiektów użyteczności publicznej, a najmłodsi uczniowie przejdą na nauczanie hybrydowe. Wszystkie restrykcje obowiązywać będą co najmniej do 28 marca - informuje Polska the Times.

Nowe obostrzenia ws. COVID-19. Lockdown w woj. mazowieckim i lubuskim

W Dzienniku Ustaw pojawiły się nowe regulacje zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Część z nich wejdzie w życie już w sobotę 13 marca br. inne zaczną obowiązywać od 15 marca br. - informuje Rzeczpospolita.

PDF

Zobacz także