Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Załamanie i złość po udarze mózgu

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 września 2018 08:50

Załamanie i złość po udarze mózgu - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. skutkach ubocznych udaru mózgu, smogu, który przyczynia się do demencji.

Załamanie i złość po udarze mózgu

W ciągu kilkunastu tygodni po udarze mózgu co piąty pacjent będzie miał depresję wymagającą leczenia. W ciągu roku może na nią zachorować już około 30 proc. pacjentów. Ale depresja jest tylko jednym z wielu zaburzeń nastroju, które mogą występować po udarze mózgu. Rozmowa z prof. nadzw. Adamem Wichniakiem – informuje Margitt Kossobudzka w Gazecie Wyborczej.

Prawdy i mity o kawie

Kawa zwiększa ryzyko nadciśnienia? Szkodzi sercu? Wypłukuje wapń i magnez? Pomaga w cukrzycy typu 2? Jest zdrowsza bez mleka? – informuje Margitt Kossobudzka.

Smog przyczynia się do demencji

Zanieczyszczone powietrze jest groźne nie tylko dla naszych dróg oddechowych i układu krążenia, może też zwiększać ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, w tym choroby Alzheimera - wynika z najnowszych brytyjskich badań – informuje Margitt Kossobudzka z Gazety Wyborczej.

Pogotowie ratunkowe poza społeczną kontrolą?

Jakość działań pogotowia mierzy się teraz w Polsce tylko czasem dojazdu karetki do pacjenta. Co dzieje się z chorym później, nikt już nie sprawdza – informuje Judyta Watoła z Gazety Wyborczej.

90 proc. Polaków chorych na rodzinną hipercholesterolemię nie wie o swojej dolegliwości

Hipercholesterolemia to jedna z najczęściej występujących chorób genetycznych w Polsce. Może prowadzić do zawału i udaru mózgu nawet w młodym wieku – informuje Margitt Kossobudzka z Gazety Wyborczej.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)