„Zapalenie zatok przynosowych, rozpoznawanie i leczenie w praktyce lekarza POZ i specjalisty” - weź udział w bezpłatnych warsztatach

Akademia Edukacyjna Instytutu Ochrony Zdrowia zaprasza do udziału w cyklu regionalnych konferencji z zakresu rozpoznawania i leczenia zapalenia zatok przynosowych. Warsztaty są skierowane do lekarzy POZ oraz specjalistów laryngologów i farmaceutów.
Medexpress 2019-10-04 09:10

Zapalenie zatok - jest to problem, który dotyczy coraz większej części społeczeństwa - pacjent z pierwszymi objawami trafia zazwyczaj do gabinetu lekarza POZ. Bardzo ważna jest prawidłowa diagnoza i podjęcie odpowiedniego leczenia, aby uniknąć groźnych dla zdrowia powikłań.

Jaką rolę w leczeniu i rozpoznawaniu zapalenia zatok przynosowych spełnia lekarz rodzinny, specjalista, farmaceuta? Jak skutecznie leczyć to schorzenie? Jak stosować racjonalną i bezpieczną farmakoterapie? Jakie są wytyczne postępowania w terapii wg europejskich standardów? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: prof. dr hab. med. Dariusz Jurkiewicz - specjalista otolaryngolog, alergolog, kierownik Kliniki Otolaryngologicznej WIM w Warszawie oraz dr n. farm. Jarosław Woroń – specjalista farmakologii klinicznej z Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Collegium Medicum UJ

Warsztaty„Zapalenie zatok przynosowych, rozpoznawanie i leczenie w praktyce lekarza POZ i specjalisty”- odbędą się w 4 miastach:

  • Warszawa - 25 października
  • Wrocław - 8 listopada
  • Kraków - 29 listopada
  • Katowice - 6 grudnia

Udział jest bezpłatny.

Rejestracja na stronie: http://akademiaioz.edu.pl/

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

PDF

Zobacz także