Przegląd prasy: Zasiłek pielęgnacyjny wlicza się do dochodu

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o zasiłku pielęgnacyjnym, który wlicza się do dochodu, proteście pielęgniarek z łódzkiego szpitala.
Medexpress 2018-04-18 07:00

Zasiłek pielęgnacyjny wlicza się do dochodu
Rodziny dorosłych niepełnosprawnych nie skorzystają z ulgi rehabilitacyjnej, jeśli podopieczny będzie otrzymywał odpowiednie wsparcie finansowe - pisze Monika Pogroszewska z Rzeczpospolitej.

Farmaceuta jednak nie zapyta o wiek i płeć, by ustalić refundację
Jeśli lekarz zapomni określić odpłatności za lek, aptekarz go nie wyręczy. Resort zdrowia zrezygnował z tego rozwiązania – informuje Rzeczpospolita.

E - zwolnienia zwalniają, czyli wciąż bez rewolucji
Wystawianie elektronicznego zwolnienia miało być obowiązkowe już od początku lipca. ZUS, resorty rodziny oraz zdrowia uległy lekarzom i termin znów zostanie przesunięty. O pół roku.


Celon Pharma urośnie eksportowo
W tym roku spółka farmaceutyczna ma zwiększyć przychody głównie dzięki Skandynawii. W 2019 r. może już mieć pieniądze z kontraktów na nowe leki - informuje Puls Biznesu.

Siostry z Łodzi, które się pochorowały
Po rezydentach i specjalistach zaczęły protestować pielęgniarki. W łódzkim szpitalu już kilkadziesiąt przyniosło zwolnienia chorobowe. - Nam nie chodzi tylko o podwyżki - mówią. - Brakuje pieluch dla chorych! - informuje Gazeta Wyborcza.

Szukamy lekarzy
Na Winiarach brakuje ich ok. 30. Szpital opublikował właśnie ogłoszono o pracy na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. – Obawiamy się o przy - mówi Stanisław Kwiatkowski - informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także