Minister zdrowia apeluje do konsultantów krajowych

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 21 lipca 2014, 08:15

Konferencja Arlukowicza dot. Centrum Zdrowia Dziecka. FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 21 lipca 2014, 08:15

Bartosz Arłukowicz spotkał się z konsultantami krajowymi. Czy rozwiał wątpliwości związane z nowelizacją ustawy o konsultantach krajowych?

Spotkanie poświęcone było zmianom na stanowiskach konsultantów krajowych. Bartosz Arłukowicz podziękował konsultantom, którzy zakończyli pracę w związku z końcem kadencji, oraz powitał nowych ekspertów, którzy będą pełnili te funkcje.

Dziękując konsultantom za wieloletnią współpracę, minister podkreślił, że docenia ich pracę oraz wysiłek, który włożyli w wykonywanie obowiązków. Witając nowo powołanych, zaznaczył, że rola konsultanta krajowego jest bardzo ważna – jest on autorytetem w swojej dziedzinie i ma wpływ na decyzje w kluczowych sprawach, takich jak kształcenie lekarzy czy refundacja leków.

Podczas spotkania Bartosz Arłukowicz, nawiązując do zmiany rozporządzenia dotyczącego szkolenia młodych lekarzy, zaapelował do konsultantów krajowych o to, aby we współpracy z konsultantami wojewódzkimi stwarzali młodym lekarzom nowe możliwości specjalizacyjne. Podkreślił, że należy wyznaczyć strategiczne kierunki działań, związane m.in. z:

  • otwieraniem zawodu dla młodych lekarzy;
  • zwiększaniem ilości specjalistów;
  • usprawnieniem systemu akredytacyjnego.

Minister odniósł się także do nowelizowanej ustawy o konsultantach krajowych. Podkreślił, że nowe rozwiązania mają zapewnić bezstronność konsultantów w ochronie zdrowia oraz niezależność wyrażanych przez nich opinii.

Dodajmy, że krajowy konsultant zarabia około 700 zł miesięcznie.

Źródło: mz.gov.pl

Czytaj także:  Co nagle to po diable, czyli pakiet kolejkowy z błędami

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

podobne

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31