Wycofanie leków homeopatycznych nie przyczyni się do poprawy stanu zdrowia Polaków

Łukasz Tokarski

Opublikowano 13 czerwca 2014, 10:41

Winnicki
Łukasz Tokarski

Opublikowano 13 czerwca 2014, 10:41

Winnicki

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz skierował  prośbę do Ministerstwa Zdrowia o zainicjowanie dyskusji na forum europejskim nad zmianami w rejestracji produktów leczniczych. Czy dzięki temu uda się ograniczyć sprzedaż preparatów homeopatycznych?

Wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki zabrał głos w sprawie homeopatii i jednocześnie dziękuje prezesowi NRL za działania na rzecz promocji medycyny potwierdzonej w faktach.

Ale zdaniem Igora Radziewicza-Winnickiego wyeliminowanie z rynku leków homeopatycznych nie przyczyni się do poprawy stanu zdrowia Polaków. „Podjęcie przez pana prezesa działań mających na celu wycofanie z obrotu homeopatycznych produktów leczniczych nie powinno być celem samym w sobie, nie przyczyni się to bowiem do poprawy stanu zdrowia populacji” – pisze wiceminister zdrowia.

Zdaniem Igora Radziewicza-Winnickiego  ograniczenie sprzedaży leków  homeopatycznych nie zmniejszy liczby Polaków, którzy wolą sami się leczyć czy to lekami homeopatycznymi czy innymi produktami.

Wiceminister zabrał również głos w sprawie studiów homeopatycznych. „W kwestii leczenia produktami homeopatycznymi warto zaznaczyć, iż polskie przepisy prawa nie przewidują specjalizacji w dziedzinie «homeopatii». Absolwenci szkół medycznych zainteresowani tą dziedziną mogą przejść kursy zakończone egzaminem, organizowane przez Europejskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej, akceptowanym w określonych krajach Unii Europejskiej."- pisze Radziewicz-Winnicki.

Źródło: NIL

Przeczytaj również: Homeopatia to stek bzdur

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

podobne

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31