Przegląd prasy: Złagodzono część obostrzeń w ośrodku dla „bestii” w Gostyninie

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.
Medexpress 2020-09-25 07:00

Skupiamy się na COVID-zie, a prawdopodobnie zabije nas zły styl życia. Jak żyć, by nie szkodzić sercu

W pełnowartościowej diecie opartej na roślinach, z niewielką ilością mięsa, jeśli ktoś lubi, tkwi sekret utrzymania w ryzach poziomu cholesterolu i zdrowego serca - informuje Gazeta Wyborcza.

Złagodzono część obostrzeń w ośrodku dla „bestii” w Gostyninie

Mogą już zamawiać sobie jedzenie, dostawać paczki, korzystać z telefonów. Dyrektor Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym złagodził część restrykcji dla pensjonariuszy - osób skazanych za przestępstwa na tle seksualnym, które do Ośrodka trafiły po odbyciu kary - informuje Rzeczpospolita.

Ratownik medyczny z Piły twierdzi, że wywołano „pandemię strachu”. Lekarz ostro krytykuje: „Powinien mieć sprawę w sądzie”

Po Facebooku krąży wpis ratownika medycznego z Piły, Damiana Garlickiego, który podważa względy bezpieczeństwa stosowane w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Zwraca uwagę, że to tylko jeden z wielu wirusów, które możemy w sobie mieć. „Ludzie przechodzą chorobę bezobjawowo... Cud medycyny. Pierwsza choroba w moim 22-letnim stażu pracy w ratownictwie medycznym, która jest bez objawów i nazywa się ją chorobą”. Według lekarza z Poznania szerzenie takich opinii powinno skończyć się sprawą za rozpowszechnianie nieprawdy - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także