Zmarł były wiceminister zdrowia

144337091
Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress 2021-02-08 10:10

Jak dowiedziała się redakcja Medexpressu, nie żyje dr n. med. Mieczysław Błaszczyk, chirurg, menedżer ochrony zdrowia, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Od 1997 r. Mieczysław Błaszczyk był dyrektorem Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Rok później został doradcą ds. reform społecznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wicedyrektorem Departamentu Polityki Zdrowotnej i Przekształceń Systemowych w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej. Był także dyrektorem Biura Krajowego Związku Kas Chorych, a we wrześniu 2001 głównym specjalistą Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych.

W Ministerstwie Zdrowia pełnił funkcję radcy ministra, p.o. dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego, a następnie p.o. dyrektora Departamentu Analiz i Systemów Finansowania Ochrony Zdrowia. Związany był także z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 9 do 20 lipca 2004 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialnym za nadzór nad NFZ. Od 2007 był dyrektorem naczelnym Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy w Otwocku.

Rodzinie i bliskim Mieczysława Błaszczyka redakcje Medexpressu i Służby Zdrowia składają wyrazy współczucia.


Źródło: Wikipedia

PDF

Zobacz także