Zmiany w zarządzie PZU Zdrowie

Medexpress 2020-04-01 14:00

Anna Janiczek została powołana w skład Zarządu PZU Zdrowie SA. Jednocześnie pełni obowiązki prezesa Zarządu spółki – zdecydowała Rada Nadzorcza PZU Zdrowie SA.
Anna Janiczek z Grupą PZU związana jest od 2016 roku. Wcześniej związana z sektorem bankowym – przez prawie dziewięć lat pracowała w The Royal Bank of Scotland.

Zmiany w tej wyjątkowej sytuacji mają na celu w jak najlepszym stopniu przystosować spółkę do nowych wyzwań. Zaangażowanie i wysokie kompetencje Anny Janiczek mają pomóc przejść przez trudny okres związany z pandemią, a następnie kontynuować rozwój spółki na rynku operatorów medycznych.

Anna Janiczek pełniła dotąd w PZU funkcję dyrektor zarządzającej obszarem Marketingu i Relacji z Klientem. Wdrożyła pierwszy w branży ubezpieczeniowej kompleksowy program zarządzania doświadczeniami klienta, a także prokliencki program Akademia CX. Jej zasługą jest wprowadzenie projektu Customer Journey, polegającego na tworzeniu map doświadczeń i potrzeb klientów. Jako zarządzająca procesem reklamacji w PZU, zaproponowała kilkaset inicjatyw służących m.in. poprawie jakości opieki medycznej dla PZU Zdrowie.

Rada Nadzorcza PZU Zdrowie odwołała jednocześnie ze składu zarządu PZU Zdrowie dotychczasową prezes Julitę Czyżewską oraz Piotra Lizukowa i Sebastiana Tabakę.

Jedną z ostatnich inicjatyw Julity Czyżewskiej jest niezwykle ważna w czasie epidemii, nowa usługa PZU Zdrowie – pomoc psychologiczna przez telefon.

PZU Zdrowie jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce. Ma sieć liczącą już około 130 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

Źródło: PZU Zdrowie

PDF

Zobacz także